h کاهش هزینه های بستری - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

کاهش هزینه های بستری,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,کاهش هزینه های بستری,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,کاهش هزینه های بستری

کاهش هزینه های بستری

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت از کاهش حدود 30 درصدی هزینه‌های بستری پرداختی از جیب مردم به دنبال اجرای طرح تحول سلامت خبر داد.

دکتر ایرج حریرچی در گفت‌وگو با ایسنا، با اجرای طرح تحول سلامت در حوزه درمان، هزینه‌های پرداختی مردم در بخش بستری بیمارستان‌های دولتی از متوسط 37 درصد به 7.5 درصد کاهش یافته است.

وی گفت: در برنامه تحول درمان علاوه بر کاهش میزان پرداختی بیماران در بخش بستری، حفاظت مالی از بیماران صعب‌العلاج، خاص و نیازمند، حمایت از ماندگاری متخصصان در مناطق محروم، حضور متخصص مقیم در بیمارستان‌های دولتی، ارتقای کیفیت هتلینگ، ترویج زایمان طبیعی و ارتقای کیفیت خدمات ویزیت را دنبال می‌کنیم.

حریرچی افزود: راه‌اندازی اورژانس هوایی نیز در قالب طرح تحول سلامت نیز مد نظر قرار گرفت و اکنون 14 پایگاه اورژانس هوایی در 14 نقطه کشور اجرایی شده است.

وی برقراری عدالت در دسترسی به خدمات درمانی، کاهش پرداخت مستقیم مردم و ارتقای کیفیت خدمات را هدف کلی اجرای طرح تحول سلامت خواند و گفت: حفاظت مالی از شهروندان در برابر هزینه‌های سلامت بویژه در اقشار آسیب پذیر و کاهش هزینه‌های بستری پرداختی از سوی مردم در شهرها به 10 درصد و در روستاها به 5 درصد هدفگذاری شده است. همچنین ارجاع بیماران به خارج از بیمارستان جهت تهیه دارو و سایر ملزومات ممنوع شده است.

معاون وزیر بهداشت درباره زمان اجرای برنامه تحول بهداشت نیز گفت: بسته‌های مربوط به طرح تحول بهداشت در روستاها قطعی شده و مابقی بسته‌ها نیز به زودی نهایی و اعلام می‌شود.

25 مرداد 1393