h فراوانی نام محمد در انگلستان - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

فراوانی نام محمد در انگلستان,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,فراوانی نام محمد در انگلستان,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,فراوانی نام محمد در انگلستان

فراوانی نام محمد در انگلستان

براساس آمار منتشر شده توسط دفتر آمار ملی بریتانیا، نام محمد، پیامبر اسلام (ص) در صدر نامهای محبوب نوزادان تازه متولد شده در انگلستان و ولز بوده است. به گزارش مهر، آمارهای دفتر آمار ملی بریتانیا برای یکسال گذشته یعنی سال 2013 نشان می دهد که نام محمد در صدر نامهای محبوب قرار داشته و پس از آن نام اولیور برای نوزادان بریتانیایی انتخاب شده است.

اگرچه در آمار منتشر شده اولیور را با فراوانی 6949 بار در صدر این فهرست قرار داده، اما با توجه به تنوع هجی کردن نام پیامبر (ص) این نام با فراوانی های متفاوت ذکر شده است و جمع همه آنها به سادگی نشان می دهد که نام محمد در صدر فهرست آمار قرار دارد.

به این معنا که Muhammad با فراوانی 3499 کودک در رده پانزدهم، Mohammed با فراوانی 2887 نام در رده بیست و سوم و Mohammad با فراوانی 1059 نام در رده پنجاه و هفتم قرار گرفت.

در نتیجه نوع نگارش و هجی کردن متفاوت نام پیامبر (ص)، 7445 کودک در بریتانیا محمد نامگذاری شده اند. در این میان نام پیامبر اسلام(ص) با فاصله ای قابل توجه محبوبترین نام پسر در لندن اعلام شده است.

اقلیت مسلمان بریتانیا 2.7 میلیون نفر تخمین زده می شود که عمدتا هندی، بنگلادشی و پاکسانی هستند. محبوبیت نام محمد در سالهای اخیر در این کشور رشد کرده است. در سال 2009 نام پیامبر اسلام محبوب ترین نام نوزادان انگلستان و ولز بود. در سال 2008 این نام سومین نام محبوب بریتانیا اعلام شد.

25 مرداد 1393