h آرامش در سوریه حکمفرماست/سفیر سوریه به زودی باز میگردد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

آرامش در سوریه حکمفرماست/سفیر سوریه به زودی باز میگردد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,آرامش در سوریه حکمفرماست/سفیر سوریه به زودی باز میگردد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,آرامش در سوریه حکمفرماست/سفیر سوریه به زودی باز میگردد

آرامش در سوریه حکمفرماست/سفیر سوریه به زودی باز میگردد

سفیر آمریکا در سوریه به زودی بر می گردد

با وجود ادامه جوسازی و دخالتهای کاخ سفید در امور سوریه، معاون وزیر امور خارجه آمریکا در امور خاورمیانه از بازگشت سفیر این کشور به دمشق طی چند هفته آتی خبر داد.

به گزارش مهر به نقل از خبرگزاری رسمی قطر (قنا)، جفری فیلتمن که "رابرت فورد" سفیر واشنگتن در دمشق طی چند هفته آتی فعالیت خود را در سوریه از سر خواهد گرفت.

وی در ادامه گفت دولت آمریکا از تلاشهای اتحادیه عرب برای حل بحران سوریه حمایت می کند. وی در عین حال به زعم خود اعلام کرد که واشنگتن برای تشکیل ائتلاف بین المللی اعم از سازمان ملل متحد علیه سوریه با هدف پایان بخشیدن به خشونتها در این کشور تلاش می کند.

فورد علاوه بر دخالتهای گسترده در امور داخلی سوریه و تحریک مخالفان به خشونت و اقداماتی در جهت ناامن کردن سوریه بر خلاف تعهدات دیپلماتیک خود بارها از نظام این کشور انتقاد کرده است. وی ماه گذشته به بهانه آنچه تهدیدهای امنیتی علیه خود خوانده بود، خاک سوریه را ترک کرد که البته دمشق نیز بلافاصله در اقدامی متقابل، سفیر خود را از واشنگتن فرا خواند.

20 آبان 1390