h نقد جالب "هری پاتر" در ماهنامه «انتظار نوجوان» - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

نقد جالب هری پاتر در ماهنامه «انتظار نوجوان»,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,نقد جالب هری پاتر در ماهنامه «انتظار نوجوان»,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,نقد جالب هری پاتر در ماهنامه «انتظار نوجوان»

نقد جالب "هری پاتر" در ماهنامه «انتظار نوجوان»

http://fc09.deviantart.net/fs42/i/2011/195/2/8/harry_potter_by_never_think-d22mfu8.jpg

به گزارش شیعه آنلاین، ویژه نامه نقد مجموعه «هری پاتر» در هفتاد و ششمین شماره (آبان) ماهنامه «انتظار نوجوان» منتشر شد.

ماهنامه «انتظار نوجوان» تنها نشریه مهدوی کشور است که به صورت ثابت و فعال برای مخاطبین نوجوان منتشر می شود. این نشریه در تازه ترین شماره خود، ویژه نامه انتقادی مفصلی را به بررسی و نقد مجموعه داستان های آخرالزمانی هری پاتر اختصاص داده است.

در سال های اخیر تلاش لابی های صهیونیستی غرب در جهت وارونه نمایی حقیقت و جعل منجی های دروغین برای انحراف اذهان جهانیان از یگانه منجی حقیقی عالم، به شدت افزایش پیدا کرده است. از جمله پروژه های وسیعی که در دو دهه اخیر، به شدت مورد حمایت این لابی ها قرار گرفته و در سطح دنیا به گونه ای کم نظیر، تبلیغ و ترویج شده، مجموعه داستان ها و فیلم های آخرالزمانی «هری پاتر» می باشند.

نشریه انتظار نوجوان با توجه به مخاطبین نوجوان «هری پاتر» و انگاره های آخرالزمانی این مجموعه، به سراغ این سوژه حساس رفته و در 15 صفحه، به نقد و بررسی ابعاد مختلف آن پرداخته است.

«جادوگر واقعی کیست؟»، «ماجرای یک پدیده»، «خودت را از پشت ویترین ببین»، «نبرد هاگوارتز»، «آخرین ماجراجویی آقای پاتر»، «سفر به سرزمین جادو» و «دریچه ای به عالم رؤیا» عناوین مطالب این ویژه نامه هستند.

در مطلب «ماجرای یک پدیده» حمایت جهت دار رسانه های صهیونیستی از این مجموعه، مورد بررسی قرار گرفته است.

همچنین در مطلبی تحت عنوان «نبرد هاگوارتز» پیرامون آخرین فیلم این مجموعه چنین نوشته شده: «فیلم هری پاتر و یادگاران مرگ هم مانند سایر آثار آخرالزمانی هالیوود در پی الگوسازی و قهرمان پروری مورد نظر آمریکا و صهیونیسم بین الملل است. آن ها با پرداخت قهرمانی که خود، یک فرد غربی است و تمام مشخصات تفکر غربی را به همراه دارد، به صدور اندیشه هایشان می پردازند تا از این طریق بر فکر و فرهنگ ملت ها مسلّط شوند.»

بررسی نوع نگاه این فیلم به آخرالزمان و مسئله منجی موعود، از دیگر مواردی است که در این نقد بدان پرداخته شده است.

پایان بخش این ویژه نامه نیز مقاله تحلیلی «دریچه ای به عالم رؤیا» به قلم مصطفی امینی است که به بررسی و تحلیل دقیق و عمیق مجموعه داستان های هری پاتر اختصاص دارد. در این مقاله، ابعاد مهدی ستیزانه این مجموعه به تفصیل مورد بررسی قرار گرفته است. نقد اومانیسم افراطی نهفته در داستان ها، بررسی نکات ماسونی و تشابهات داستان با فرقه انحرافی کابالا از دیگر محورهای این مقاله تحلیلی هستند. در بخشی از این مقاله می خوانیم:

«با نگاهی عمیق تر به داستان های «هری پاتر» به لایه های پنهان سیاسی و ایدئولوژیک آن می رسیم که نوع نگاه نویسنده به مفاهیم اساسی زندگی مانند خدا، دین، ایمان، اخلاق و آخرالزمان را با پرسش هایی جدّی مواجه می کند.»

ویژه نامه هری پاتر انتظار نوجوان، اولین پرونده انتقادی مفصل در فضای مطبوعاتی کشور است که پس از اتمام پروژه هری پاتر، با رویکردی اعتقادی، مخصوص نوجوانان منتشر شده است. علاقه مندان برای تهیه این مجله می توانند با شماره تلفن 7840902-0251 تماس بگیرند.

19 آبان 1390