h درسی که سینماگر تونسی به بازیگران ایرانی داد + عكس - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

درسی که سینماگر تونسی به بازیگران ایرانی داد + عكس,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,درسی که سینماگر تونسی به بازیگران ایرانی داد + عكس,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,درسی که سینماگر تونسی به بازیگران ایرانی داد + عكس

درسی که سینماگر تونسی به بازیگران ایرانی داد + عكس

درسی که سینماگر تونسی به بازیگران ایرانی داد + عكس
درسی که سینماگر تونسی به بازیگران ایرانی داد+ عكس

سینماگران تونسی با رعایت حجاب اسلامی در مراسم نکوداشت سه نسل از سینماگران ایران درس بزرگی به هنرپیشگان ایرانی داد.

به گزارش عصر امروز، مراسم نکوداشت سه نسل از سینماگران ایران در  حالی  ۱۷ آبان ماه  با حضور اهالی سینما و هیات سینماگران تونسی در هتل استقلال تهران برگزار شد که موضوع حجاب و پوشش بازیگران زن ایرانی بار دیگر به یکی از حاشیه های همیشگی مراسم های سینمایی تبدیل شد.

نکته ای که در این میان هیاهو و واکنش های تهاجمی به اظهارات تند سلحشور مورد غفلت قرار گرفت، دغدغه بسیاری از افراد انقلابی دوستدار هنر و سینما است.

وضعیت تاسف بار حجاب و عفاف در سینمای ایران نکته ای بود که شاید سلحشور نیز نتوانست آن را به خوبی تبیین کند، اما دو هفته پیش در کمیسیون غیرعلنی مجلس با حضور ورزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مورد بررسی قرار گرفت که البته باید دید خروجی این جلسات چه خواهد بود.

سینماگر نونسي حاضر در مراسم

به گزارش عصر امروز، به ذوق زدن نوع پوشش بازیگران و هنرمندان زن ایرانی حاضر در مراسم نکوداشت سه نسل از سینماگران ایران در مقابل بازیگران و هنرمندان زن تونسی حاضر در مراسم که حجاب اسلامی را رعایت کرده بودند از نکات تاریک این مراسم بود.

به نظر می رسد، هر چند که کشورهای در حال بیداری منطقه از جمله تونس برای تغییر در نظام کشورشان از انقلاب اسلامی ایران الگو می گیرند اما این بار در حوزه هنر و هنرنمایی داستان به شکل دیگری است و این بار هنرمندان و بازیگران سینمای ما باید حجاب و عفاف هنرمندان تونسی را نصب العین خود قرار دهند.

19 آبان 1390