h دستشویی مخصوص صدام به آمریکا انتقال پیدا کرد + تصاویر - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

دستشویی مخصوص صدام به آمریکا انتقال پیدا کرد + تصاویر,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,دستشویی مخصوص صدام به آمریکا انتقال پیدا کرد + تصاویر,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,دستشویی مخصوص صدام به آمریکا انتقال پیدا کرد + تصاویر

دستشویی مخصوص صدام به آمریکا انتقال پیدا کرد + تصاویر

دستشویی مخصوص صدام به آمریکا انتقال پیدا کرد + تصاویر

انتقال دستشویی مخصوص صدام به آمریکا! + تصاویر

با وجود تخلیه بزرگترین پادگان نظامی در عراق توسط نظامیان آمریکایی که فقط 42 کیلومتر دیوار حائل دارد، دستشویی صدام که قبل از اعدامش از آن استفاده می کرد به آمریکا انتقال داده می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، نظامیان آمریکایی به زودی کاخهای صدام را که در سالهای اخیر به مقر فرماندهی جنگ تبدیل شده بود، تخلیه می کنند اما در نظر دارند دستشویی مخصوص صدام را که از فولاد ضدزنگ ساخته شده و درب فولادی زندانی که صدام دو سال در آن بازداشت بود را با خود به آمریکا ببرند.
 
 
صدام قبل از اعدامش در سال 2006 از این دستشویی و زندان استفاده می کرد که آمریکاییها در نظر دارند آنرا به موزه پلیس در واشنگتن انتقال دهند.
سرهنگ "جری بروکس" که یک مورخ نظامی آمریکایی بوده و درعراق حضور دارد، در این باره اظهار داشت: ما هیچ چیزی که از آن مردم عراق باشد را انتقال نمی دهیم. ما تنها وسایلی را که آورده ایم و از آن استفاده کرده ایم را به کشورمان باز می گردانیم.
 
خاطر نشان می شود این دستشویی و زندان در پادگان موسوم به پادگان پیروزی (Victory) در عراق قرار دارد که در آن صدام و علی شیمیایی زمانی بازداشت بوده اند. این پادگان بزرگترین پایگاه نظامی آمریکا درعراق در بین 505 پادگان دیگر است که 42 کیلومتر دیوار حائل دارد. در اوج حضور نظامیان آمریکایی درعراق 40 هزار سرباز و 20 هزار کارمند در این پادگان حضور داشتند که هم اکنون تعدادشان در مجموع به چهار هزار نفر می رسد.
18 آبان 1390