h سناریوی مصر در سوریه تکرار نمی‌شود - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

سناریوی مصر در سوریه تکرار نمی‌شود,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,سناریوی مصر در سوریه تکرار نمی‌شود,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,سناریوی مصر در سوریه تکرار نمی‌شود

سناریوی مصر در سوریه تکرار نمی‌شود

سناریوی مصر در سوریه تکرار نمی‌شود

برادر زاده رئیس جمهور سوریه در گفتگو با یک روزنامه عربی اظهار داشت: ارتش سوریه به علت نبود جریان مخالف آگاه به برکناری بشار اسد اقدام نمی کند و سناریوی مصر و تونس هرگز در این کشور تکرار نمی شود.

به گزارش مهر، "ریبال رفعت اسد" برادرزاده رئیس جمهور سوریه در گفتگو با روزنامه الخبر الجزایر اظهار داشت: افسران ارتش هرگز تصمیم کنار زدن بشار اسد از قدرت را نمی گیرند چون مخالفان سوری آگاهانه عمل نمی کنند و یکپارچگی لازم را نیز ندارند.

وی افزود: ارتش سوریه نیم میلیون نفر نیرو دارد و ارتشی منظم است که با ارتش لیبی متفاوت است.

وی که پدرش (رفعت اسد) از مخالفان نظام دمشق محسوب می شود در ادامه افزود: نظام اسد به جهان نشان داد که چه اقداماتی می تواند برای بقا در قدرت انجام دهد.

برادر زاده اسد در ادامه افزود: این مسئله غیر عقلانی است که مخالفان سوری در حالی که مردم ماههاست جان خود را از دست می دهند به دشنام دادن و حمله به یکدیگر بپردازند.

وی با رد دخالت نظامی بیگانه در سوریه مشابه آنچه در لیبی رخ داد، اظهار داشت: اوضاع سوریه و لیبی با هم متفاوت است، سوریه دارای همپیمانهایی در ایران، عراق و لبنان است.

18 آبان 1390