h مایکروسافت پیشتاز رقبا+تصاویر - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

مایکروسافت پیشتاز رقبا+تصاویر,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,مایکروسافت پیشتاز رقبا+تصاویر,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,مایکروسافت پیشتاز رقبا+تصاویر

مایکروسافت پیشتاز رقبا+تصاویر

مایکروسافت پیشتاز رقبا+تصاویر

آمار و ارقام درباره میزان سهم مرورگرها از بازار در ماه گذشته، حاکی از آن است که Internet Explorer مایکروسافت البته به همراه سیستم عامل ویندوز 8.x در صدر جدول سهم بازار قرار گرفته‌اند، حال آنکه در ماه گذشته نیز آمار نشان دهنده تداوم برتری سهم این مروگر و این سیستم عامل بود.

به گزارش «تابناک»، در حالی که رقابت در میان مرورگرها برای فایرفاکس و گوگل کروم تنگاتنگ و نفس‌گیر است، نمودارهای منتشره از سهم بازار مرورگرها در ماه ژوئن، نشان دهنده آن است که IE مایکروسافت همچنان با اختلافی زیاد از سایر مروگرها به همراه ویندوز 8.x بیشترین سهم بازار از کاربران را از آن خود کرده است.

رقابت تنگاتنگ مرورگرها و سیستم عاملها با برتری مایکروسافت

این در حالی است که نگاهی به آمار سهم بازار مرورگرها در یک سال گذشته نیز حاکی از همین امر است که همچنان مرورگر IE با اختلافی زیاد در صدر جدول آمار استفاده از مرورگرهاست.

رقابت تنگاتنگ مرورگرها و سیستم عاملها با برتری مایکروسافت

اما با این حال در جایگاه دوم و سوم در بین مرورگر‌ها در ماه ژوئن، شاهد تغییرات مهم و سریع هستیم. مرورگر شرکت گوگل یعنی کروم با ۱.‌‌۶۱ واحد افزایش در سهم بازار طی ماه ژوئن در مقام دوم قرار گرفته‌ و جایگاه فایرفاکس را که ۱.‌۲۱ واحد افت را شاهد بوده است، از آن خود کرد‌. در همین حال، همچنان IE با ‌افزایشی اندک در حد ۰.‌۲۱ واحد پیشتاز است. البته تغییر جایگاه به وجود آمده در رده دوم و سوم کاملا موقتی به نظر می‌رسد، زیرا هرچند فایرفاکس ‌سقوطی اندک را شاهد بوده است، ‌این گونه به نظر می‌رسد که جایگاه کروم در آن حد که بتواند از هم اکنون خود را ‌بر‌تر از فایرفاکس در جدول سهم مرورگر‌ها در بازار ببیند، با ثبات نیست. اما در بازار مرورگرهای موبایل همچنان اپل سافاری با سهمی بیش از ۴۶ درصد در صدر جدول سهم بازار است. در این حوزه مروگر پیش فرض سیستم عامل اندروید با ۲۲.‌۷۷ درصد در رده دوم و گوگل کروم با ۱۶.‌۶ درصد در جایگاه سوم است.

رقابت تنگاتنگ مرورگرها و سیستم عاملها با برتری مایکروسافت

اما نگاهی به وضعیت سهم بازار در مرورگرهای موبایل در یک سال گذشته، حاکی از آن است که مروگر اپل سافاری، روند رو به سقوطی را تجربه می‌کند و در همین حال مروگر گوگل کروم با یک شیب چشمگیر در حال افزایش سهم خود از بازار مرورگرهای موبایل است.

رقابت تنگاتنگ مرورگرها و سیستم عاملها با برتری مایکروسافت

نکته آنکه این آمار در خصوص سهم مرورگر‌ها در موبایل و دسکتاپ بیش از همه مربوط و مرتبط با میزان استفاده از سیستم عامل‌هاست؛ برای نمونه، بخش اعظمی از بالا بودن سهم IE به دلیل آمار بالای استفاده از ویندوز به عنوان سیستم عامل بر‌تر بازار است. همین مورد را در خصوص اپل سافاری و مرورگر اندروید در موبایل نیز می‌توان صادق دانست. اما در خصوص سهم بازار سیستم عامل‌ها نیز می‌بینیم که همچنان سیستم عامل مایکروسافت با اختلافی فاحش از دیگر سیستم عامل‌ها در صدر جدول ایستاده است. طی یک سال گذشته سیستم عامل‌های ویندوز ۷ و ۸ هر دو از رشد چشمگیری در سهم بازار برخوردار بوده‌اند.

رقابت تنگاتنگ مرورگرها و سیستم عاملها با برتری مایکروسافت

نکته جالب آنکه ویندوز XP به رغم خارج شدن از پشتیبانی مایکروسافت، همچنان در ماه ژوئن سهم ثابتی در بازار ‌داشته است. این آمار حاکی از آن است که‌ مشتریان مایکروسافت در بازار به آهستگی حرکت می‌کنند. نکته دیگر آنکه در حالی که پیش‌بینی می‌شد با ورود نسخه ۸. ۱ ویندوز از میزان سهم ویندوز ۸ در بازار کاسته شود، همچنان این نسخه سهم خود را در بازار نگه داشته است.

رقابت تنگاتنگ مرورگرها و سیستم عاملها با برتری مایکروسافت
13 تیر 1393