h روزی که آمریکا به سمت ایرباس ایرانی موشک شلیک کرد + تصاویر - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

روزی که آمریکا به سمت ایرباس ایرانی موشک شلیک کرد + تصاویر,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,روزی که آمریکا به سمت ایرباس ایرانی موشک شلیک کرد + تصاویر,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,روزی که آمریکا به سمت ایرباس ایرانی موشک شلیک کرد + تصاویر

روزی که آمریکا به سمت ایرباس ایرانی موشک شلیک کرد + تصاویر

روز یکشنبه 12 تیر 1367، ساعت 10:17 دقیقه، هواپیمای ایرباس مدل A300 متعلق به خطوط هوایی جمهوری اسلامی ایران، فرودگاه بین‌المللی بندرعباس را به مقصد دوبی ترک کرد.

به گزارش ظهور12 به نقل از فارس ، جنگ تحمیلی، روزهای پایانی خود را می‌گذراند و حالا آمریکایی‌ها هم شخصا برای دفاع از صدام وارد خلیج فارس شده بودند.

ماموریت به ناو جنگی «وینسنس» سپرده شد که فرماندهی آن را کاپیتان «ویلیام راجرز» بر عهده داشت.

هدف چندان سخت نبود؛ هواپیمای پرواز 655 نباید به دوبی می‌رسید. هواپیما هنوز برفراز خلیج فارس در آسمان ایران بود که راجرز اولین موشک را به سمت بال آن شلیک کرد.

بلافاصله دومین موشک نیز این بار به سمت دم هواپیما شلیک شده و ظرف تنها چند ثانیه هواپیمای مسافربری با 290 مسافر بی خبر و بی‌دفاع خود در ارتفاع 14 هزار پایی متلاشی می‌شود.

islamic-republic-of-iran-airbus (1) islamic-republic-of-iran-airbus (2) islamic-republic-of-iran-airbus (3) islamic-republic-of-iran-airbus (6) islamic-republic-of-iran-airbus (5) islamic-republic-of-iran-airbus (4) islamic-republic-of-iran-airbus (8) islamic-republic-of-iran-airbus (9) islamic-republic-of-iran-airbus (7) islamic-republic-of-iran-airbus (10) islamic-republic-of-iran-airbus (11) islamic-republic-of-iran-airbus (14) islamic-republic-of-iran-airbus (13) islamic-republic-of-iran-airbus (15) islamic-republic-of-iran-airbus (12)

12 تیر 1393