h بیعت بازرگان بزرگ عرب با رئیس داعش+عکس - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

بیعت بازرگان بزرگ عرب با رئیس داعش+عکس,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,بیعت بازرگان بزرگ عرب با رئیس داعش+عکس,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,بیعت بازرگان بزرگ عرب با رئیس داعش+عکس

بیعت بازرگان بزرگ عرب با رئیس داعش+عکس

بیعت بازرگان بزرگ عرب با رئیس داعش+عکس «المسلة» نوشت: «خمیس الخنجر» بازرگان عراقی مورد حمایت قطر که همواره میان امان، دبی و اربیل در تردد است، با «ابوبکر البغدادی» سرکرده داعش که خود را خلیفه مسلمین می‌داند، بیعت کرد.

بیعت بازرگان بزرگ عراقی با البغدادی

خنجر در صفحه فیسبوکش نوشت: «همه ما با خلیفه عراق و خلیفه دولت اسلامی در عراق بیعت می‌کنیم. شما خلیفه و رهبر من و همه مسلمانان هستید...سنی و شیعه در خدمت شما هستند آقای من! هر کسی که از بیعت با شما سرباز زند به اذن الهی مجازات خواهد شد»

وی لخنجر با کمکهای مالی به عشایر مخالف دولت «نوری مالکی» و عناصر مسلح و تروریستها در عراق برای کسب امتیازات سیاسی و مشارکت در روند سیاس عراق تلاش می کند. اما از سال 2003 هرچه تلاش می‌کند به نتیجه‌ای نمی رسد.

بسیاری از شخصیت‌های سیاسی عراق و بازرگانان مقیم اربیل، امان و دوحه روابط خود با گروه‌های مسلحی که در پی ایجاد ناامنی در عراق هستند، پنهان می کنند.

از سوی دیگر عناصر داعش و بقایای حزب بعث صدامی در حال همکاری با یکدیگر هستند و افرادی مانند خنجر، «فاضل الدباس» و «ایاد علاوی» همچنان با سرکرده‌های بعث در اردن در ارتباطند و معتقدند که عشائر انقلابی بر موصل سیطره یافته‌اند نه داعش.

منبع: فارس
11 تیر 1393