h مهم ترین دلیل چاقی در ماه رمضات؛پرخوری بین افطار تا سحر - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

مهم ترین دلیل چاقی در ماه رمضات؛پرخوری بین افطار تا سحر,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,مهم ترین دلیل چاقی در ماه رمضات؛پرخوری بین افطار تا سحر,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,مهم ترین دلیل چاقی در ماه رمضات؛پرخوری بین افطار تا سحر

مهم ترین دلیل چاقی در ماه رمضات؛پرخوری بین افطار تا سحر

سمیه صمدی امروز با بیان اینکه بحث چاقی از جمله مسائل مهم در طول ماه مبارک رمضان است، اظهار داشت: برخی افراد با وجود اینکه در طول ماه مبارک رمضان روزه می‌گیرند ولی بعد از این ماه وزن اضافه می‌کنند.

به گزارش ظهور12 به نقل از فارس ، وی با اشاره به اینکه علت‌های بسیاری سبب چاقی افراد در ماه رمضان می‌شود، افزود: مهم‌ترین دلیل چاقی افراد پرخوری آنان بین فاصله افطار تا سحر است.

مشاور تغذیه و رژیم‌شناس تصریح کرد: خوردن غذاهای پرچرب و شیرین به دلیل مهمانی‌های زیادی که اتفاق می‌افتاد بسیار دیده می‌شود.

صمدی ادامه داد: همچنین پایین بودن فعالیت‌های فیزیکی افراد در ماه رمضان نیز از دیگر دلایل چاقی به شمار می‌رود.

وی خاطرنشان کرد: برای اینکه از افزایش وزن افراد جلوگیری کنیم باید سوخت و ساز بدن را بالا ببریم.

مشاور تغذیه و رژیم‌شناس با بیان اینکه در وعده‌های غذایی افطار و سحر باید از سبزی و سالاد استفاده کنیم، افزود: بهتر است چهار ساعت بعد از افطار پیاده‌روی کنیم.

صمدی با اشاره به اینکه بین فاصله افطار تا سحر آب زیادی بنوشیم، گفت: بهتر است یکی از وعده‌های غذایی افطار یا سحر غذای پروتئینی باشد تا سوخت و ساز بدن بالاتر رود.

وی تصریح کرد: سعی کنیم کالری دریافتی در طول ماه مبارک رمضان نسبت به روزهای دیگر سال 20 درصد کمتر باشد تا آخر ماه دچار اضافه وزن و چاقی نشویم.

10 تیر 1393