h حذف سه دهک درآمدی از فهرست یارانه بگیران - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

حذف سه دهک درآمدی از فهرست یارانه بگیران,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,حذف سه دهک درآمدی از فهرست یارانه بگیران,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,حذف سه دهک درآمدی از فهرست یارانه بگیران

حذف سه دهک درآمدی از فهرست یارانه بگیران

علی محمد احمدی، در ارتباط با عملکرد دولت طی ماه های اخیر در اجرای هدفمندی یارانه‌ها، اظهار داشت: در جلسه‌ای که با نماینده دولت در این خصوص در کمیسیون برنامه و بودجه برگزار شد متاسفانه گزارش کاملی از اجرای قانون دریافت نکردیم.

وی افزود:‌ روند اجرایی هدفمندی یارانه ها طی ماه‌های اخیر نشان می‌دهد که دولت فعلی همان روندی را در پیش گرفته که دولت قبل در حوزه هدفمندی یارانه‌ها اجرا می کرد چراکه تا کنون اولویت دولت یازدهم پرداخت نقدی بوده است.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه با بیان اینکه حمایت از تولید در اجرای هدفمندی یارانه‌ها از الویت‌های بعدی دولت یازدهم است،‌تصریح کرد: این درحالی است که در قانون بودجه امسال علاوه بر پرداخت نقدی به حمایت از بخش‌های سلامت، تولید، بیمه بیکاری و کلان شهرها و ... تأکید شده است.

احمدی ضمن اشاره به اجرای تحول سلامت در دولت، گفت: طی سه ماه گذشته دولت حمایتی از تولید و بیمه بیکاری انجام نداده و آمارهای رسمی نشان می‌دهد یارانه‌ای در این خصوص پرداخت نشده است.

نماینده مردم دهلران در مجلس نهم درباره برنامه دولت برای اصلاح گروه‌های یارانه بگیر طبق قانون بودجه امسال، افزود: زمانی که منابع دولت پوشش مصارف را نمی دهد باید به سمت حذف ۳ دهک بالای درآمدی برود و این خواسته مجلس هم است اما فعلا دولت اقدامی دراینباره انجام نداده است.

وی با بیان اینکه دولت به مجلس درباره حذف یارانه‌های نقدی گروه های بالای درآمدی پاسخ صریحی نداده است،‌ ادامه داد: دولت می گوید فعلاً در حال شناسایی وضعیت درآمدی و بانک‌های اطلاعاتی گروه های هدف هستیم.

احمدی افزود: از آنجایی که ممکن است راستی آزمایی مدت زیادی طول بکشد توصیه می شود که دولت حداکثر تا شهریورماه این کار را تمام کرده و از نیمه دوم امسال اصلاح گروه های یارانه بگیر را در دستور کار قرار دهد.

8 تیر 1393