h اعلام موجودیت نخستین گروه مخالفان حکومت قطر + عکس - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

اعلام موجودیت نخستین گروه مخالفان حکومت قطر + عکس,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,اعلام موجودیت نخستین گروه مخالفان حکومت قطر + عکس,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,اعلام موجودیت نخستین گروه مخالفان حکومت قطر + عکس

اعلام موجودیت نخستین گروه مخالفان حکومت قطر + عکس

اعلام موجودیت نخستین گروه مخالفان حکومت قطر + عکس

گروهی به‌ نام "جنبش جوانان برای نجات قطر" در قاهره پایتخت مصر به منظور ایجاد تغییرات اساسی در کشور قطر اعلام موجودیت کرد.

به گزارش ظهور12 به نقل از ابنا ، «خالد الهیل» رئیس این جنبش با بیان اینکه قطر حقوق مردم را پایمال و آزادی های آنان را محدود می‌کند افزود: فشارها بر مردم قطر به حدی است که سرودن یک قصیده باعث محکوم شدن سراینده آن به حبس ابد می‌شود.

جنبش جوانان برای نجات قطر در اساسنامه‌ خود اعلام کرده است: شهروند قطری در وطن خود غریب است و از آزادی فکری و سیاسی برخوردار نیست چرا که از هراس اینکه توسط دستگاه‌های امنیتی سرکوب‌گر بازداشت شود، از صحبت کردن در مورد حقوق و آزادی‌های خود اجتناب می‌کند.

در این اساسنامه آمده است: وظیفه این دستگاه‌های امنیتی سرکوب‌گر ایجاد وحشت در دل مردم و بستن دهان‌ها برای جلوگیری از بیان سخنانی است که با رویکردهای نظام حاکم همخواهی ندارد مثلا سرودن یک قصیده باعث حبس ابد برای سراینده آن می‌شود.

رئیس این جنبش ابراز امیدواری کرد تا همه شهروندان قطری برای ایجاد تغییرات دمکراتیک در کشورشان تلاش کنند.

جنبش تمرد مصر نیز حمایت کامل خود را از جنبش جوانان برای نجات قطر اعلام کرده است.

8 تیر 1393