h پاسخ رهبری به علی مطهری درباره حصر سران فتنه - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

پاسخ رهبری به علی مطهری درباره حصر سران فتنه,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,پاسخ رهبری به علی مطهری درباره حصر سران فتنه,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,پاسخ رهبری به علی مطهری درباره حصر سران فتنه

پاسخ رهبری به علی مطهری درباره حصر سران فتنه

علی مطهری به یک خبر درباره دیدار اخیر برخی خانواده‌های شهدا با رهبر معظم انقلاب در یکی از سایت‌های خبری واکنش نشان داد.

به گزارش ظهور12، متن پرسش خبرآنلاین و پاسخ علی مطهری به شرح زیر است:

* در برخی سایت‌های خبری، از ملاقات شما با مقام معظم رهبری و مطرح شدن مسئله حصر خانگی و پاسخ ایشان سخن گفته‌اند. می‌خواستیم شرح قضیه را از زبان شما بشنویم.

سه هفته پیش از طرف فراکسیون شاهد مجلس یعنی فراکسیونی که شامل نمایندگان فرزند شهید می‌شود اعلام شد که وقت ملاقاتی با رهبر معظم انقلاب گرفته شده است. من هم همراه فراکسیون رفتم. در آنجا چند گروه دیگر هم حضور داشتند، ‌مثل سازندگان فیلم شیار 143 و برگزارکنندگان کنگره شهدای بازار و دست‌اندرکاران فناوری سلول‌های بنیادین.

چند نفر صحبت کردند و مقام رهبری در ارتباط با صحبت آنها مطالبی گفتند. من هم درخواست وقت کردم و دو مطلب را گفتم، یک مطلب فرهنگی و دیگر درباره مسئله حصر خانگی. گفتم از نظر من و بسیاری از افراد، ادامه حصر خانگی آقایان موسوی و کروبی به نفع کشور و انقلاب نیست و ضرورتی ندارد. اگر یکی از این دو در این حال از دنیا برود، مسئله به صورت یک غده چرکین برای جمهوری اسلامی باقی می‌ماند. از جناب عالی درخواست می‌کنم که به قوه قضائیه دستور بدهید که این موضوع را تمام کنند. اگر لازم است محاکمه شوند، ‌همراه سایر اطراف ماجرا محاکمه شوند و به قضیه خاتمه داده شود.

ایشان فرمودند: «من قبلا درباره بصیرت صحبت کرده‌ام و اینکه نباید راه شهدا و راه انقلاب را گم کنیم. جرم اینها بزرگ است و اگر امام (ره) بودند شدیدتر برخورد می‌کردند. اگر اینها محاکمه شوند حکمشان خیلی سنگین خواهد بود و قطعا شما راضی نخواهید بود. ما اکنون به اینها ملاطفت کرده‌ایم.» البته آن جلسه برای گفت‌و گوی بیشتر مناسب نبود.

8 تیر 1393