h تیتر افراطی روزنامه شرق - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

تیتر افراطی روزنامه شرق,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,تیتر افراطی روزنامه شرق,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,تیتر افراطی روزنامه شرق

تیتر افراطی روزنامه شرق

روزنامه اصلاح طلب شرق طی یادداشتی به قلم مصطفی ایزدی خواستار تغییر همه فرمانداران منصوب شده در دولت قبل شد و تصریح کرد که خوب یا بد بودن آنها اهمیتی ندارد.

ایزدی مدیر مسوول هفته نامه توقیف شده آوا و از حامیان منتظری است که در یادداشت خود آورده است: وقتی مردم خواهان تغییر در شرایط گوناگون کشورشان شدند، این خواسته را در جریان برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری یا مجلس شورای اسلامی، از طریق آرایی که به صندوق‌ها می‌ریزند، به‌روشنی اعلام می‌کنند. عموما افرادی که به‌دنبال تغییر در سرنوشت خویش هستند، به‌گونه‌ای با شرایط پیش از برگزاری انتخابات مشکل دارند و رییس دولت یا نمایندگان مجلسی را برمی‌گزینند که مشکلاتشان را حل‌وفصل کنند. بدیهی است اگر دولت قبلی، انگیزه یا توان حل گرفتاری‌های مردم را می‌داشت، تغییر آن ضرورت پیدا نمی‌کرد. مردم، اما دو نوع مساله دارند که در پی رسیدگی به آن هستند. یکی مسایل کلان، ملی و بین‌المللی است و دیگر مسایل محلی و منطقه‌ای که انتظار دارند همه این نوع مسایل به‌طور هماهنگ رسیدگی و مشکلات آنان برطرف شود. پس از خرداد 92، ایرانیان امیدوار شدند که مصایب برآمده از دولت بی‌برنامه احمدی‌نژاد، هم در سطح ملی و هم در سطح محلی، به مرور از جامعه زدوده شود و آسایش و آرامش و رفاه جایگزین آن شود. اولین گام برای ایجاد زمینه‌های لازم به‌منظور تغییرات موردانتظار مردم، تعویض آمران و عاملان وضع پیشین است. این امر در سطوح ملی به آسانی صورت می‌پذیرد اما در سطوح محلی، بعضا به فراموشی سپرده می‌شود. این فراموشی باعث می‌شود که از امید مردم روستاها و شهرهای سراسر کشور کاسته شود.

استانداران، فرمانداران و مقامات محلی مسوول در امر امنیت سیاسی و اجتماعی، از جمله مقاماتی هستند که هرچه زودتر باید تغییر یا جابه‌جا شوند. تفاوت‌های سیاسی، فرهنگی، امنیتی و اجتماعی دولت‌های دهم و یازدهم آنقدر زیاد است که نیروهای موثر دولت دهم، نمی‌توانند سیاست‌های دولت یازدهم را پیش ببرند. دکتر حسن روحانی، همین مطلب را در روزهای اخیر به وزیر کشور گوشزد کرده و درخواست‌های فراوان هوادارانش در شهرهای کوچک و بزرگ کشور را که منتظر تغییر مقامات سیاسی و امنیتی شهرشان هستند، به ایشان منتقل کرده است. هرچند وزیر محترم کشور، پیش از یادآوری و تذکر رییس‌جمهور، خود می‌توانست به استانداران جدید اختیار لازم را بدهد که در تغییر، جابه‌جایی یا برکناری آنهایی که معتقد به برنامه‌های احمدی‌نژادی هستند و هیچ‌گونه رابطه‌ای با نیروهای اصلاح‌طلب، دلسوز و حتی اصولگرایان معتدل نداشتند و همچنان ندارند، اقدام کنند.

متاسفانه در بعضی از استان‌های کشور، استانداران محترم، به فرماندارانی که همچنان دل در گرو سیاست‌های سابق دارند، دل‌ خوش کرده‌اند و مردم اصلاح‌طلب را نسبت به سیاست‌های خود مایوس کرده‌اند. به عنوان نمونه، از استان اصفهان یاد کنیم. تغییر و تحولات مدیران حساس بسیار کند است. هشت‌ماه از استقرار دولت یازدهم می‌گذرد و مردم بعضی از شهرستان‌ها، از جمله شهرستان نجف‌آباد که دارای فرمانداری ویژه نیز هست، انتظار دارند که جناب آقای مهندس رسول زرگرپور، گامی برای تغییر فرماندار بردارد. سخن این نیست که فرماندار فعلی، فرد خوبی است یا نه. سخن این است که هواداران اصلاحات و طرفداران دکتر روحانی همچنان منتظر تغییرات در فضای زندگی‌شان هستند.

8 تیر 1393