h دانلود مستند جنجالی "فیلم ناتمامی برای دخترم سمیه" - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

دانلود مستند جنجالی فیلم ناتمامی برای دخترم سمیه,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,دانلود مستند جنجالی فیلم ناتمامی برای دخترم سمیه,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,دانلود مستند جنجالی فیلم ناتمامی برای دخترم سمیه

دانلود مستند جنجالی "فیلم ناتمامی برای دخترم سمیه"

دانلود مستند جنجالی

«فيلم ناتمامی براي دخترم سميه» داستان زندگی مصطفي محمدی،‌ مردی است که پس از اعدام یکی از بستگان همسرش٬ در دهه هفتاد از ایران خارج می‌شود.

او برای سهولت پروسه پناهندگی٬ کیس هواداری سازمان مجاهدین خلق را انتخاب می‌کند و از آن پس٬ به دلیلی دینی که به سازمان احساس می‌کند٬ در کشور کانادا به عنوان يكی از هوادارن سازمان مجاهدين خلق فعاليت می‌كند. اما مشكل از جايی آغاز می‌شود كه سازمان مجاهدين خلق،‌ سميه دختر او را برای يك بازديد سه هفته‌ای به عراق دعوت می‌كند. سه هفته‌ای كه هنوز پايان نيافته است و سميه هرگز به آغوش خانواده باز نمی‌گردد. داستان به اين ختم نمی‌شود و محمد،‌ پسر ديگر مصطفی محمدی نيز برای بازگرداندن خواهرش سميه٬ به عراق می‌رود‌ ولي او نيز در پادگان اشرف ماندگار می‌شود.

عمده فيلم، مربوط به صحنه‌هايی است كه مصطفی محمدی از تلاش‌هايش برای بازگرداندن دو فرزندش به آغوش خانواده ضبط كرده است. تصاويری كه با دوربين غير حرفه‌ای ضبط شده و شايد از اين رو بود كه يكي از حاضران در جلسه پرسش و پاسخ٬ از دليل استفاده بیش از اندازه٬ از پلان‌هایی که در آنها حرکت دوربين وجود دارد٬ در يك سوم اول فيلم می‌پرسد. پايه شناس پاسخ می‌دهد كه دليل لرزش‌های دوربين در بخش‌های اوليه فيلم،‌ قراردادی است كه كارگردان با مخاطب می‌بندد. درواقع اين تصاوير به عمد اينگونه ضبط شده‌اند كه چشم مخاطب را عادت دهد كه قرار است فيلمی ببيند كه در آن لرزش دوربين زياد است.

محمد شکیبانیا، تهیه‌کننده فیلم نیز درباره مخاطبان فیلم می‌گوید: مخاطب فیلم جوانان زیر سی سالی هستند که از سازمان منافقین تنها یک اسم شنیده‌اند و نمی‌دانند این اسم به چه پدیده‌ای اطلاق می‌شود.

او به این مسئله اشاره می‌کند که مسئولینی که این سازمان را عامل وقایع پس از انتخابات سال ۸۸ ایران ذکر کردند٬ نمی‌دانند که تا چه اندازه به نفع این سازمان عمل کردند و موجب شدند تصویری به شدت اشتباه از این سازمان شکل بگیرد. شکیبانیا معتقد است که یک بخش از مخاطبان این فیلم جوانانی هستند که ممکن است انتقاداتی از وضعیت کشور داشته باشند و در دام این سازمان بیفتند.

دانلود مستند فیلم ناتمامی برای دخترم سمیه

6 تیر 1393