h عکس دیده نشده از شهید بهشتی در مازندران - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

عکس دیده نشده از شهید بهشتی در مازندران,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,عکس دیده نشده از شهید بهشتی در مازندران,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,عکس دیده نشده از شهید بهشتی در مازندران

عکس دیده نشده از شهید بهشتی در مازندران

عکس دیده نشده از شهید بهشتی در مازندران

هفت تیر 1360 در تاریخ انقلاب اسلامی مردم ایران به دلیل برکاتی که در سال‌های بعد از خود برجای گذاشت روزی مهم و سرنوشت‌ساز بود.

در این روز شهید بهشتی و تعداد زیادی از اعضای حزب جمهوری اسلامی در دفتر مرکزی این حزب در سرچشمه تهران مورد ترور سازمان منافقین خلق قرار گرفتند.

شهید حجت‌الاسلام عبدالوهاب قاسمی، شهید عمادالدین کریمی‌بیژنی‌نژاد، شهید عباسعلی ناطق‌نوری و شهید حجت‌الاسلام عبدالحسین اکبری لالیمی چهار شهید مازندرانی حادثه هفتم تیر سال 60 هستند.

هرچند این روز برای مردم ایران روز ماتم و فراق یار راستین امام امت بود اما از برکات این روز رسوایی و ترد همیشگی منافقین به اصطلاح سازمان مجاهدین خلق بود.

شهید مظلوم آیت‌الله بهشتی نقش مهمی در تهیه قانون اساسی نظام جمهوری اسلامی داشتند و برای نظم بخشیدن به فعالیت‌های جریان روحانیت و جریانهای اصیل اسلامی «حزب جمهوری اسلامی»‌ را تأسیس کرد.

وی ریاست دیوان عالی کشور را بر عهده داشت و همواره از سوی ضد انقلاب و جریان‌های ناپاک مورد تهمت و افترا قرار می‌گرفت به همین دلیل در کنار نام این شهید ارزشمند صفت مظلومیت برجای ماند.

عکس یادگاری شهید مظلوم سید محمد حسینی بهشتی مربوط به سال‌های ابتدایی تأسیس سپاه است که ایشان جهت سرکشی و بازدید به دستور حضرت امام (ره) به مازندران آمده بودند.

وی در ساختمان ساواک در مرکز استان که تحت تصرف سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درآمده بود با تقاضای برادر پاسدار مرحوم کاظم اکبری یکی از فعالان سپاه در مازندران جهت گرفتن عکس یادگاری به جمع آنان پیوست.

ایستاده از راست: پاسدار محمد شیرزاد - علی قایخلو - حجت علیزاده – شهید دکتر بهشتی - حجت الاسلام ذاکری

نشسته از راست: شهید محمد تقی برزگر - کاظم اکبری (کلاه سبز به سر) نفر آخر ناشناس

6 تیر 1393