h پیوستن نوجوان کُرد تبار انگلیسی به داعش + عکس - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

پیوستن نوجوان کُرد تبار انگلیسی به داعش + عکس,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,پیوستن نوجوان کُرد تبار انگلیسی به داعش + عکس,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,پیوستن نوجوان کُرد تبار انگلیسی به داعش + عکس

پیوستن نوجوان کُرد تبار انگلیسی به داعش + عکس

پیوستن نوجوان کُرد تبار انگلیسی به داعش + عکس

روزنامه انگلیسی دیلی میل روز یکشنبه خبر داد که «محمد هادی» 18 ساله، از شهر کاونتری در غرب انگلیس به تروریست‌های دولت اسلامی عراق و شام موسوم به "داعش" پیوسته است.

به گزارش ظهور12 به نقل از ابنا ، محمد از تبار کردهای عراقی است، و بخاطر چهره کودکانه‌اش، همچون جاستین بیبر، به او لقب "اسامه بن بیبر" را داده‌اند.

هادی ادعا می‌کند که یک روحانی تندرو در یک مدرسه مذهبی در شهرش او را تحت تاثیر قرار داده و تشویقش کرده تا به همراه سه نفر دیگر به خاورمیانه برود.

به گزارش روزنامه انگلیسی دیلی میل، هادی تصاویری از خود در اینستگرام پست کرده که او را با تفنگ نشان می‌دهد و در تویت‌هایش ادعا می‌کند که در کنار نیروهای داعش در سوریه می‌جنگد.

پدرومادر محمد، ماه مارس گذشته، به پلیس انگلیس خبر مفقود شدنش را دادند. پیش از آن هم پلیس در مورد دیدگاههای افراطی او مطلع شده بود.

روز یکشنبه خبرنگار روزنامه سان با ماهر هادی، پدر محمد گفتگو کرد و او به سان گفت: ما نمی‌توانیم در این‌باره صحبت کنیم. من هیچ چیز در این باره نمی‌دانم. پلیس بیشتر از من اطلاع دارد.

کاربران تویتر می‌گویند که هادی اکنون "ابو یحیی الکردی" خوانده می‌شود.

روزنامه دیلی میل روز دوشنبه مفتی وهابی عربستان سعودی را متهم به جذب جوانان انگلیسی برای فرستادن آنان به سوریه و عراق جهت پیوستن به گروه تروریستی داعش معرفی کرد.

دیلی میل با انتشار عکس «محمد العریفی» در صفحه اول روزنامه خود نوشت که این تندروی عربستانی در سفر اخیر خود به انگلیس و در دیدار با اتباع مسلمان در شهر کاردیف نقش بسزایی در فرستادن جوانان مسلمان انگلیسی برای جنگ به سوریه و عراق بازی کرد.

4 تیر 1393