h هاآرتص بزرگترین شکست اطلاعاتی اسرائیل را لو داد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

هاآرتص بزرگترین شکست اطلاعاتی اسرائیل را لو داد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,هاآرتص بزرگترین شکست اطلاعاتی اسرائیل را لو داد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,هاآرتص بزرگترین شکست اطلاعاتی اسرائیل را لو داد

هاآرتص بزرگترین شکست اطلاعاتی اسرائیل را لو داد

روزنامه‌های صهیونیستی بعد از سکوتی طولانی در مورد شکست اطلاعاتی رژیم صهیونیستی در تعامل با پرونده ربودن سه تن از نظامیان این رژیم انتقادات تندی را علیه کابینه رژیم صهیونیستی مطرح کردند. تعداد زیادی از تحلیلگران اسرائیلی که گویا یکباره از سکوت در مورد این اتفاق آزاد شده بودند، سوالات زیادی را در مورد این اتفاقات مطرح کردند.

به گزارش ظهور12 به نقل از تسنیم ، روزنامه صهیونیستی هاآرتص در این راستا در مقاله اصلی خود با تیتر "اسرائیل باخت و اشغالگری شکست خورد" تاکید کرد که خلاصه اولیه‌ای که برای این حادثه می توان ارائه داد، داستانی غم بار برای کابینه‌ای است که هویت خود را از دست داده است.

این روزنامه با اشاره به اینکه هیچ نشانه‌ای از سرنوشت و مکان حضور این عناصر وجود ندارد، نوشت که از 47 سال پیش تاکنون به ما اینگونه القا شده که شهرک سازی یک اضطرار امنیتی است و نیروهای ما هر سانتیمتر از خاک کرانه باختری را می‌شناسند و بازداشت ها و ایست های بازرسی نیز حاکمیت مطلق نظامی و اطلاعاتی را به اسرائیل داده است. اما بعد از این مدت این مفهوم از هم پاشید، تا زمانی که چنین شکافی وجود دارد، نمی‌توان گفت که امنیت مستحکمی وجود دارد.

هاآرتص ادامه داد: اسرائیل برای فرار از سرخوردگی به سمت حواشی رفته است، اما حاشیه ها توسعه دارد، کابینه اسرائیل بچه گانه عمل می‌کند و هیچ هوشیاری ندارد، کابینه ای که بارها عدم وجود دیدگاه های بزرگ را نشان داده است.

این روزنامه با تقبیح اقدامات ارتش اسرائیل نوشت که یورش های خانه به خانه عناصر ارتش در حالی انجام می‌شود که آنها نقاب بر صورت خود بسته اند، گویا که شبه نظامی هستند، آنها صدها نفر را بدون دلیل بازداشت می کنند، اما هیچ چیز از این عملیات به دست نیاورده‌اند. آنها بار دیگر آزاد شدگان معامله شالیت را بازداشت کرده‌اند و احتمالا الان به دنبال کسب برگه‌ای هستند تا بار دیگر برای بازگرداندن گروگان های فعلی با آن وارد سازش و معامله شوند.

این روزنامه صهیونیستی افزود: به بهانه این ربایش ارتش اسرائیل وارد معرکه نظامی رسمی با حماس شده است، معرکه ای که از سوی کابینه یا شورای وزیران تصویب نشده است، با این وجود آنها هیچ نشانه ای از اثبات هویت عاملان اقدام ربایش نظامیان اسرائیلی ندارند و احتمال ارتباط داشتن آنها با حماس در کرانه باختری یا خارج از آن ندارند. این یک جنگ بیهوده است و به جنین و غزه نیز کشیده می شود. البته باید دانست که اعمال زور نیز محدودیت‌هایی دارد. هاآرتص نوشت که با وجود تمام این اتفاقات بیشتر اسرائیلی‌ها چشم خود را به روی این واقعیت می بندند و آن را به رسمیت نمی‌شناسند.

2 تیر 1393