h زمان رسمی اکران شیار ۱۴۳ اعلام شد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

زمان رسمی اکران شیار ۱۴۳ اعلام شد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,زمان رسمی اکران شیار ۱۴۳ اعلام شد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,زمان رسمی اکران شیار ۱۴۳ اعلام شد

زمان رسمی اکران شیار ۱۴۳ اعلام شد

علیرضا سرتیپی مدیر مؤسسه تولید و پخش فیلمیران از اکران فیلم سینمایی «شیار ۱۴۳» بعد از تعطیلات عاشورا و تاسوعا و در آبان ماه ۹۳ خبر داد.

علیرضا سرتیپی مدیر مؤسسه تولید و پخش فیلمیران در گفت‌وگو با تسنیم، گفت: ما قرارداد اکران دوم عید فطر را برای فیلم سینمایی «شیار 143» در سینما آزادی داشتیم ولی با توجه به شلوغی اکران عید فطر و از طرف دیگر چون فکر می‌کنیم این فیلم می‌تواند با مردم ارتباط خوبی برقرار کند ترجیح دادیم در شرایط بهتری این فیلم را اکران کنیم.

سرتیپی اضافه کرد: با توجه به اینکه فیلم ساختی ارزشی دارد و باید هوایش را داشته باشیم ترجیح دادیم که «شیار 143» را بعد از عاشورا و تاسوعا و در آبان ماه اکران کنیم.

مدیر مؤسسه تولید و پخش فیلم فیلمیران همچنین گفت: «شیار 143» می‌تواند در فصل آبان ماه شرایط اکران موفقی داشته باشد چون مردم با این فیلم ارتباط خوبی برقرار می‌کنند ولی در اکران عید فطر و همزمانی چند فیلم ممکن است به این فیلم لطمه بزند و احتمال دارد در شهرستان‌ها سالنهای کمی در اختیار این فیلم قرار بگیرد. وی ادامه داد: از سوی دیگر برخی از مراکز دولتی هم که باید همکاری می‌کردند تا شرایط اکران عید فطر برای این فیلم فراهم شود کاری انجام ندادند و با توجه به همه این شرایط ترجیح دادیم که فیلم در شرایط مناسبی اکران شود.

فیلم سینمایی «شیار 143» یکی از فیلم‌های متقاضی اکران عید فطر بود و هفته گذشته تهیه کننده فیلم نسبت به نبود شرایط مناسب اکران برای این فیلم یادداشت گلایه آمیزی منتشر کرد.

«شیار 143» روایت تأثیر گذاری از دفاع مقدس از زوایه دید مادری چشم‌انتظار است. این فیلم در جشنواره فیلم فجر گذشته توانست جایزه بهترین فیلم مردمی را کسب کند و جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن و همچنین سیمرغ ویژه هیئت داوران برای کارگردانی را دریافت کرد.

2 تیر 1393