h حقوق سربازان مرزبان افزایش می یابد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

حقوق سربازان مرزبان افزایش می یابد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,حقوق سربازان مرزبان افزایش می یابد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,حقوق سربازان مرزبان افزایش می یابد

حقوق سربازان مرزبان افزایش می یابد

فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به آخرین تصمیمات اتخاذ شده در خصوص افزایش حقوق سربازان، از افزایش ۵۰ درصدی حقوق سربازان تا ماه آینده خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، سردار حسین ذوالفقاری در جمع خبرنگاران با اشاره به وضعیت موجود در مرزهای غربی اظهار داشت: درحال حاضر هیچگونه ناامنی در مناطق مرزی غرب کشور وجود ندارد و تمام تحرکات احتمالی گروهک‌های تروریستی توسط دستگاه‌های امنیتی نظامی و انتظامی مورد رصد لحظه‌ای قرار می‌گیرد و ما بر این مناطق اشراف کامل داریم و تاکنون هیچ گونه تحرکی را شاهد نبودیم.
وی با تأکید براینکه درحال حاضر مشکلی برای تردد زائران عتبات وعالیات در مرزهای غربی کشور وجود ندارد، گفت: با وجود آنکه مرزهای غربی مشکلی ندارد ولی اعزام زائران منوط به تصمیمات سازمان حج و زیارت است.
فرمانده مرزبانی ناجا همچنین با اشاره به پیگیری طرح مانیتورینگ ملی در مرزبانی گفت: این طرح یک طرح گسترده است که خوشبختانه امروز با همکاری وزارت ارتباطات و شرکت مخابرات بخش عمده‌ای از آن در جنوب شرق کشور نهایی شده و با استفاده از این طرح انتقال دیتا به مرکز به صورت امن انجام خواهد گرفت.
سردار ذوالفقاری در ادامه به مسئله قاچاق اصلحه اشاره کرد و افزود: سال گذشته در موضع قاچاق اسلحه شاهد افزایش کشفیات در مرزها بودیم و امسال نیز افزایش کشفیات اسلحه قاچاق در مرزها 28 درصد افزایش داشته و عمده سلاح‌های کشف شده سلاح‌های شکاری است.
وی درخصوص جزئیات حادثه گروگانگیری مرزبانان و آخرین وضعیت گروه بان دانایی فر خاطرنشان کرد: در خصوص زنده بودن یا شهادت گروهبان دانایی‌فر با توجه به دلایل و قرائن موجود نمی‌توانیم مدعی شویم که وی به شهادت رسیده است و در موضوع پناهندگی وی نیز هیچ دلیل و مدرک خاصی وجود ندارد. همچنین ما این موضوع را از مسیر دیپلماسی و در جریان دیدار وزیر کشور با مقامات پاکستانی پیگیری می‌کینم.
وی در ادامه در خصوص مشکلات معیشتی مرزبانان گفت: پرداخت حقوق و مزایا به کارکنان و مرزبانان کشور تابع مقررات است اما خوشبختانه وضعیت فوق العاده مأموران مرزبانی نسبت به سه سال گذشته بهتر بوده و حق فوق العاده این مأموران دو برابر افزایش داشته است.
وی ادامه داد: همچنین برای مرزبانانی که در استان سیاستان و بلوچستان خدمت می‌کنند 5 روز فوق العاده مأموریت به حقوق آنها اضافه شده و در جریان تصمیماتی که اخیرا اتخاذ شده است بناست تا حقوق سربازان شاغل در مرزبانی از ماه آینده 50 درصد افزایش یابد.
2 تیر 1393