h ملک عبدالله با رئیس جمهور مصر دیدار کرد + تصاویر - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

ملک عبدالله با رئیس جمهور مصر دیدار کرد + تصاویر,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,ملک عبدالله با رئیس جمهور مصر دیدار کرد + تصاویر,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,ملک عبدالله با رئیس جمهور مصر دیدار کرد + تصاویر

ملک عبدالله با رئیس جمهور مصر دیدار کرد + تصاویر

ملک عبدالله با رئیس جمهور مصر دیدار کرد + تصاویر

ملک عبدالله بن عبدالعزیز پادشاه عربستان جمعه شب از مغرب وارد قاهره شد و با عبدالفتاح سیسی، رئیس جمهور جدید مصر دیدار کرد.

به گزارش ظهور12 به نقل از ابنا ،عبدالفتاح السیسی در فرودگاه قاهره به داخل هواپیمای پادشاه عربستان رفت و دو طرف به مدت یک ساعت گفتگو کردند. پادشاه عربستان سپس به ریاض برگشت.

خبرگزاری رسمی مصر گزارش داد سیسی از پادشاه عربستان به علت حمایت های اخیر از مصر به ویژه پیشنهاد برگزاری نشست "دوستان مصر" برای کمک اقتصادی از این کشور قدردانی کرد.

طبق گزارش این خبرگزاری، دو طرف همچنین درباره خشونت های سوریه، عراق و لیبی گفتگو کردند. چند عضو دولت مصر در فرودگاه قاهره که تحت تدابیر امنیتی شدید بود، حضور داشتند. این نخستین دیدار پادشاه عربستان از مصر بعد از سقوط رژیم حسنی مبارک در سال 2011 است.

سید امین شلبی از گروه تحقیقاتی شورای امور خارجی مصر اعلام کرد این دیدار دو هفته بعد از تحلیف السیسی به عنوان یک رهبر خارجی نمادین است چون حمایت عربستان از مصر را تایید می‌کند. این سفر از حمایت اقتصادی و مالی حکایت دارد.

بعد از برکناری مرسی در سوم ژوئیه 2013 ریاض وعده داد حدود پنج میلیارد دلار به مصر کمک کند که در مجموع کمک‌های وعده داده شده عربستان، امارت عربی متحده و کویت به 12 میلیارد دلار رسید.

السیسی قبل از آنکه هشتم ژوئن سوگند یاد کند، اعلام کرد ریاض مقصد نخستین سفر خارجی او خواهد بود.

31 خرداد 1393