h نماز جمعه کوتاه از ترس حمله بودایی‌ها + عکس - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

نماز جمعه کوتاه از ترس حمله بودایی‌ها + عکس,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,نماز جمعه کوتاه از ترس حمله بودایی‌ها + عکس,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,نماز جمعه کوتاه از ترس حمله بودایی‌ها + عکس

نماز جمعه کوتاه از ترس حمله بودایی‌ها + عکس

نماز جمعه کوتاه از ترس حمله بودایی‌ها + عکس

در پی کشته شدن 4 نفر در درگیری بین مسلمانان و بودایی‌های تندرو در سریلانکا و در شرایطی که تنش‌های مذهبی گریبانگیر این کشور شده است، یک مقام اعلام کرد اقلیت مسلمانان سریلانکا مجبور شد مراسم نماز جمعه را کوتاه برگزار کند.

به گزارش ظهور12 به نقل از ابنا ، شورای مسلمانان سریلانکا اعلام کرد روحانیون به مساجد توصیه کردند مراسم نماز جمعه را کوتاه‌تر برگزار کنند و از نمازگزاران خواستند پس از شرکت در این مراسم، به آرامی متفرق شوند.

«ان ام امین» رئیس شورای مسلمانان سریلانکا در گفتگو با خبرگزاری فرانسه اعلام کرد: علما از مساجد خواستند خطبه‌ها را کوتاه‌تر کنند و در برخی مکان‌ها، آنها نماز را زودتر از دیگر روزهای جمعه آغاز کردند.

به رغم اینکه پلیس سریلانکا پیش بینی ناآرامی پس از نماز جمعه کرده و تدابیر امنیتی را در کلمبو پایتخت و دیگر نقاط افزایش داده بود، امین اعلام کرد هیچ حادثه‌ای گزارش نشده است.

مغازه‌های متعلق به مسلمانان در کلمبو روز پنجشنبه در اعتراض به شورش‌های مرگبار بودایی‌های افراطی، تعطیل و بدین ترتیب، به درخواست ماهیندا راجاپاکسه رئیس جمهور سریلانکا برای ادامه کسب و کار، بی‌اعتنایی شد.

فروشگاه‌ها و رستوران‌ها در مرکز کلمبو در پی اغتشاشات در دو منطقه ساحلی عمدتا مسلمان‌نشین که چهار کشته برجا گذاشت و به آتش کشیده شدن صدها خانه و مغازه منجر شد، تعطیل شد.

مسلمانان حدود 10 درصد جمعیت 20 میلیون نفری سریلانکا را تشکیل می‌دهند.

31 خرداد 1393