h حدود یک میلیون خودرو فرسوده در کشور - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

حدود یک میلیون خودرو فرسوده در کشور,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,حدود یک میلیون خودرو فرسوده در کشور,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,حدود یک میلیون خودرو فرسوده در کشور

حدود یک میلیون خودرو فرسوده در کشور

سرپرست معاونت نوسازی ناوگان ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت گفت: 940 هزار خودرو سواری و وانت فرسوده در کشور وجود دارد.

به گزارش ایسنا، محمد حیدری پاشاکی افزود: کلیه واردکنندگان خودرو موظف می‌شوند به تناسب میزان مصرف سوخت خودرو وارداتی، خودرو فرسوده اسقاط کنند.

وی با توجه به حجم واردات خودرو به کشور تاکید کرد:‌ فرصت مناسبی به تمامی واردکنندگان خودرو داده شده تا خود را برای اعمال قانون آماده کنند.

سرپرست معاونت نوسازی ناوگان ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت با اشاره به ورود خودروهای وارداتی و تناسب آن با اسقاط خودروهای فرسوده تاکید کرد: تمام تلاش و وظیفه این معاونت خروج خودروهای فرسوده و کمک به نوسازی ناوگان حمل ونقل کشور است و معیار تعداد اسقاط خودرو فرسوده میزان مصرف سوخت خودروهای وارداتی است.

وی با اشاره به تعداد 940 هزار خودرو سواری و وانت فرسوده در کشور اظهار داشت:‌ میزان مصرف سوخت و آلایندگی خودروهای فرسوده به عنوان یکی از مهم‌ترین عوامل آلودگی هوا، گاه تا چند برابر یک خودروی معمول است و در همین راستا لزوم تسریع در اجرای این قانون اجتناب‌ناپذیر است.

حیدری با اشاره به بند یک تصویب‌نامه مورخ 92/7/14 هیات وزیران تصریح کرد: کلیه واردکنندگان موظف به اجرای این قانون هستند و با توجه به ایجاد بسترهای اجرایی لازم، این قانون تحت نظارت ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت اجرایی خواهد شد.

حیدری با اشاره به یک میلیون و 400 هزار خودرو فرسوده اسقاط شده در کشور گفت:‌ پیش‌بینی می شود با اجرای این طرح، سرعت اسقاط خودروهای فرسوده به میزان قابل‌توجهی افزایش یابد.

30 خرداد 1393