h بدحجابی بازیگران قابل قبول نیست - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

بدحجابی بازیگران قابل قبول نیست,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,بدحجابی بازیگران قابل قبول نیست,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,بدحجابی بازیگران قابل قبول نیست

بدحجابی بازیگران قابل قبول نیست

بدحجابی بازیگران قابل قبول نیست

مشاور امور بانوان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی:پوشش زن بیانگر شخصیت معنوی و کرامت انسانی اوست و کمرنگ شدن حجاب در پوشش هنرمندان قابل قبول نیست

به گزارش ظهور12 ، عفت شریعتی در گفت‌وگو با فارس گفت: قانون عفاف و حجاب باید به گونه‌ای طراحی شود که تقویت‌کننده عزم ملی و مدیریت جهادی باشد.

وی ادامه داد: چرا که مسئله عفاف و حجاب به طور مستقیم به کرامت انسان، معرفت و معنویت شخص و جامعه بازمی‌گردد.

شریعتی با بیان اینکه امسال از سوی مقام معظم رهبری با عنوان سال فرهنگ و اقتصاد با عزم ملی و مدیریت جهادی نامگذاری شده است افزود: باید مدیریت جهادی همراه با عزم ملی در ساماندهی عفاف و حجاب ایجاد شود و تمام وزارتخانه‌ها به طور غیرمستقیم و یا مستقیم در خصوص قضیه عفاف و حجاب احساس مسئولیت کنند.

وی افزود: وزارت آموزش و پرورش، وزارت فرهنگ، وزارت علوم و ائمه جمعه و جماعات هرکدام به نوعی در این زمینه مسئولیت‌هایی دارند تا به تقویت بنیان‌های فرهنگی در جامعه کمک کنند.

مدیرکل امور بانوان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص پوشش هنرمندان گفت: پوشش زن در واقع بیانگر شخصیت معنوی، معرفتی و کرامت انسانی فرد است و برای ما هنر‌پیشه و دانشجو تفاوتی ندارد و باید حفظ این کرامت را به طور جدی رعایت کنیم.

شریعتی افزود: کمرنگ شدن عفاف و حجاب از سوی هنرمندان پذیرفته نیست چرا که هنر‌پیشه‌ها و هنرمندان نقش تعیین‌کننده‌ای را در موضوع عفاف و حجاب دارند و باید آئینه تجلی زیبایی‌های معرفتی باشند.

30 خرداد 1393