h خیانت به واژه جهاد+تصاویر - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

خیانت به واژه جهاد+تصاویر,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,خیانت به واژه جهاد+تصاویر,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,خیانت به واژه جهاد+تصاویر

خیانت به واژه جهاد+تصاویر

خیانت به واژه جهاد+تصاویر

ویکی‌فقه، جهاد را اینگونه تعریف کرده است: جهاد، بذل جانو مال در راه خدادر جنگبا دشمناسلامو مسلماناناست. جِهاد، جنگ‌مشروع‌ در راه‌ خداو عنوان‌ یکی‌ از ابواب‌ فقه‌اسلامی است ‌.جِهاد واژه‌ای‌ عربی‌ است‌ از ریشه‌«جهد» به‌ معنای‌ مشقت‌، تلاش‌، مبالغهدر کار، به‌ نهایت‌ چیزی‌ رسیدن‌ و توانایی‌. در احادیث‌ برخی‌ از کارها به‌ مثابه‌ جهاد شمرده‌ شده‌اند، که‌ ظاهراً برای‌ ارج‌ نهادن‌ به‌ این‌ کارها بوده‌ است‌، مانند امر به‌ معروف‌و نهی از منکر، سخن‌ گفتن‌ به‌ عدالت‌در برابر سلطان‌ستمگر، تلاش‌ مردبرای‌ زنده‌ کردن‌ سنّتی‌ نیکو در جامعه‌، خوب‌ شوهرداریکردن‌ زن‌و تلاش‌ مرد برای‌ کسب‌ روزی‌حلال‌برای‌ خانواده‌.

با نگاهی به سخنان امام خامنه‌ای نیز جهاد را در چند دسته جهاد علمی، جهاد اقتصادی، جهاد فرهنگی، جهاد سیاسی و مدیریت جهادی می‌یابیم. که همه این‌ها نشان از عظمت واژه جهاد و عظمت آن مفهومی دارند که پشت این واژه پنهان شده است.

جهاد با معنای عظیمی که در خود دارد طی تاریخ اسلام انگیزه‌ای قوی برای مجاهدان در راه خدا بوده است. فرزندان خمینی کبیر هم با همین معنا دست به انقلابی بزرگ زدند و پشت دشمنان اسلام را به خاک مالیدند؛ از جهاد نظامی تا جهاد فکری. در دست‌آوردهای جهاد اسلامی سخن فراوان است اما در اینجا به همین نکته بسنده می‌کنیم که یکی از مهم‌ترین دست‌آوردهای جهاد، لرزه انداختن بر پیکره کفر جهانی بوده است، تا جایی که دشمنان اسلام راه چاره خود را در از میان بردن تفکر جهادی در میان مسلمانان دیده‌اند.

فرانسیس فوکویاما، استراتژیست دورگه آمریکایی-ژاپنی، تفکر شیعه را به سان پرنده‌ای می‌داند که یک بال سرخ به نام جهاد و شهادت‌طلبی، یک بال سبز به نام انتظار و مهدویت و سری به نام ولایت دارد که باز زدن هر یک از آن‌ها می‌توان این پرنده بلندپرواز را ناکام گذاشت. تمدن غرب طی چند دهه اخیر برای تخریب این دو بال انسان مسلمان تمام تلاش خود را به کار بسته است که اتفاقا به یمن قدرت تبلیغاتی خود در تخریب مفهوم جهاد تا حدودی موفق بوده است.

از جهاد تا تروریسم عریان + تصاویر // در حال ویرایش فرانسیس فوکویاما

از رسانه غربی نیز چیزی جز «سد راه خدا» کردن نمی‌توان متوقع بود. یکی از کارهایی که ماشین پروپاگاندای تمدن متظاهر غرب، در طول چند دهه اخیر به خوبی بر آن مسلط شده، توانایی تغییر و تقلب در مفاهیم است. از آثار اقدامات ماشین پرواگاندای غرب علیه مفهوم جهاد، قرار دادن مفهوم تروریسم در کنار مفهوم جهاد است؛ که این کار را به مرور زمان، با صرف زمان زیاد و میلیاردها دلار هزینه، انجام داده است.

رسانه‌های غربی از فیلم‌های هالیوودی تا وب‌سایت‌های جریان اصلی تا روزنامه‌ها و سریال‌های تلویزیونی همه و همه دست به دست هم دادند تا جهاد اسلامی را موجودی متعفن، زشت‌خو و هم‌نام و هم‌مفهموم تروریسم به جهانیان معرفی کنند. آبشخور جهاد اسلامی، انقلاب عظیم عاشوراست و تمدن غرب، کار خود را از همین مفهوم شروع کرده است.

جهاد + تصاویر با جستجوی عبارت  jihadist در گوگل به نتایج بالا می‌رسیم

یکی از مهم‌ترین کارهایی که رسانه‌های جریان اصلی غرب علیه مفهوم جهاد انجام می‌دهند استفاده از واژه جهاد برای اقدامات گروه‌هایی است که با ظاهر اسلام و علیه اسلام ناب محمدی (ص) مبارزه می‌کنند. این گروه‌ها به کمک رسانه‌های غرب، با انجام اعمال خشونت‌بار و خون‌ریزی‌های بیش از اندازه، و با نشان دادن سبوعیت بی‌انتها این پیام را به مردم دنیا مخابره می‌کنند که اسلام دین خشونت است.

جهاد + تصاویر جهاد + تصاویر از جهاد تا jihad + تصاویر // در حال ویرایش چند نمونه از میلیون‌ها صفحه‌ای که که هر روز منتشر شده و کلمه جهاد را به تروریسم گره می‌زند

امروز کار به جایی رسیده است که بسیاری از مردم عالم، واژه جهاد، تروریسم و اسلام را هم‌معنای یکدیگر می‌دانند. جدیدترین مدل اسلام تروریستی را نیز گروهک داعش ارائه داده است که این روزها نقل محافل خبری دنیا شده است و چه بازی‌هایی که وب‌سایت‌ها و شبکه‌های خبری غربی برای به جان هم انداختن مسلمین و از میان بردن مفاهیم مسلمانان از خود در نمی‌آورند.

از جهاد تا jihad + تصاویر // در حال ویرایش
30 خرداد 1393