h شرايط جديد خدمت سربازي ابلاغ شد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

شرايط جديد خدمت سربازي ابلاغ شد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,شرايط جديد خدمت سربازي ابلاغ شد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,شرايط جديد خدمت سربازي ابلاغ شد

شرايط جديد خدمت سربازي ابلاغ شد

شرايط جديد خدمت سربازي ابلاغ شد
از سوي فرمانده معظم کل قوا
شرايط جديد خدمت سربازي ابلاغ شد
جام جم آنلاين: جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح از ابلاغ شرایط جدید خدمت سربازی از سوی فرمانده معظم کل قوا خبر داد و گفت: شرایط ادامه تحصیل مشمولان در دانشگاه‌ها مشخص شد.
 سردار موسی کمالی در مورد شرایط جدید خدمت سربازی اظهار داشت: بنا به پیشنهاد ستادکل نیروهای مسلح و موافقت مقام معظم فرماندهی کل قوا، داماد (همسر فرزند) یا یکی از اقوام درجه یک جانبازان قطع نخاعی فاقد فرزند ذکور سالم، بنا به تائید بنیاد شهید و امور ایثارگران با انتخاب و معرفی جانباز به عنوان همیار از انجام خدمت دوره ضرورت معاف است. وی ادامه داد: با توجه به مشکلاتی که جانبازان قطع نخاعی با آن مواجه هستند این پیشنهاد برای کمک به آنان ارائه شده است و بنیاد شهید باید افراد واجد شرایط را بنا به انتخاب جانباز به سازمان وظیفه عمومی معرفی کند. جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح در مورد ادامه تحصیل مشمولان گفت: مدت معافیت تحصیلی دانشجویان برای مقطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکترای ناپیوسته 3 سال، کارشناسی پیوسته 6 سال و کارشناسی ارشد و دکترای پیوسته 8 سال و دکترای تخصصی 5 سال است و دانشجویان باید طوری برنامه ریزی کنند که در مدت مذکور،تحصیل خود را به پايان رسانند. کمالی افزود: البته دانشگاه ها در مواقع ضروری می توانند با تشکیل کمیسیون موارد خاص حداکثر 2 ترم علاوه بر مدت فوق به دانشجویان اجازه ادامه تحصیل دهند و پس از پایان اين مدت، دانشگاه حق ثبت نام دانشجویان را ندارد و باید آنها را برای انجام دوره خدمت ضرورت به سازمان وظیفه عمومی معرفی کند. وی تأکید کرد: در موارد استثنایی سازمان وظیفه عمومی می تواند با تشکیل کمیسیونی، وضعیت دانشجویان را بررسی و برای کسانی که به دلیل مشکلات موفق به پايان تحصیل نشده ولی در مدت محدود قادر به ادامه تحصیل هستند با حفظ وضعیت غیبت، به مدت یک یا دو ترم اجازه ادامه تحصیل صادر کند. جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد: مشمولان غایب حق ادامه تحصیل ندارند و مرحله اخطار به مشمولان غایب از طریق کلانتری ها و دستگیری کسانی که با توجه به اخطار اولیه خود را معرفی نکرده اند شروع شده است. کسانی که در سال 90 به خدمت اعزام شوند در شمول مقررات این سال هستند و در صورت افزایش مدت خدمت سربازی این موضوع شامل آنها نمی شود.(مهر)
15 آبان 1390