h ایران هیچ نیرویی به عراق اعزام نخواهد کرد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

ایران هیچ نیرویی به عراق اعزام نخواهد کرد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,ایران هیچ نیرویی به عراق اعزام نخواهد کرد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,ایران هیچ نیرویی به عراق اعزام نخواهد کرد

ایران هیچ نیرویی به عراق اعزام نخواهد کرد

ایران هیچ نیرویی به عراق اعزام نخواهد کرد

فیروزآبادی گفت: ملت عراق نیاز به سرمایه گذاری قوی انسانی و معنوی برای ایستادن در برابر جریانی که توسط آمریکا و اسرائیل حمایت می شوند

سرلشکر حسن فیروزآبادی عصر چهارشنبه در حاشیه مراسم ختم پدر همسر سردار سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه در جمع خبرنگاران در خصوص اعزام نیرو برای مقابله با تروریست ها در کشور عراق گفت: مردم عراق می توانند مشکلاتشان را حل کنند و ایران هیچ نیرویی به عراق اعزام نخواهد کرد.

به گزارش ظهور12 به نقل از ابنا ، وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر همکاری ایران و آمریکا برای مقابله با گروه تروریستی داعش گفت: همکاری ایران و آمریکا هرگز اتفاق نخواهد افتاد و اصلا معنا ندارد.

رییس ستاد کل نیروهای مسلح با ابراز تاسف از اتفاقات صورت گرفته اخیر در کشور عراق افزود: داعش تخم دو زرده ای است که خانم کلینتون در منطقه کاشته است.

وی ادامه داد: آنها با گرد آوردن کشورهایی به اسم دوستان سوریه و جمع کردن پول از آنها، زمینه سازی کردند تا تکفیری‌ها، جوانان بی اطلاع مسلمان را که انگیزه های جهادی داشتند جمع کنند و تحت کنترل فرماندهی بعثی های فرار کرده از ارتش عراق بگذارند.

فیروزآبادی اضافه کرد: یعنی جنایتکارانی که امروز خودشان توان جنگیدن ندارند و در گذشته در جنگ شکستن خوردند، امروز جوانان 19 تا 20 ساله مسلمان را از سراسر جهان با پول بعضی از کشورهای نفت خیز منطقه به کار گرفته اند.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح در خصوص گروه تروریستی داعش گفت: قبلا هم گفته ام که داعش یک طرح اسرائیلی - آمریکایی برای ایجاد حاشیه امن برای صهیونیست‌ها در برابر نیروهای مقاومت در منطقه است.

وی یادآور شد: حرکت اخیر داعش عکس العملی به حضور عظیم مردم سوریه در انتخابات و پیروزی اسد در این انتخابات و همچنین پیروزی انقلابیون در انتخابات عراق و بدست آوردن اکثریت کرسی های دولت در این کشور است.

سرلشکر فیروزآبادی اضافه کرد: آنچه که انجام شده یک عملیات نظامی شجاعانه توسط داعش نیست، بلکه یک سازشی از قبل انجام شده بود که استان نینوا را به داعش تحویل دهند.

رییس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه تفکر داعش، تفکر جاهلیت بنی امیه است و با همان تفکر با مؤمنین و مسلمین برخورد می‌کنند گفت: البته روش وحشیانه آنها، بیشتر هوچی‌گری است تا جنگ.

وی افزود: آنها با استفاده از خبرگزاری‌های بین المللی، سایت‌ها و امکانات ارتباطی کشورهایی که از آنها حمایت می‌کنند می‌خواهند در مردم جنجال، ترس و وحشت ایجاد کنند.

سرلشکر فیروزآبادی ادامه داد: این حرکت‌های نسنجیده داعش باعث همکاری رهبران مذهبی شیعه و سنی و کنار گذاشتن اختلافات جزیی و متحدشدن ملت عراق در برابر دشمنان این کشور شد.

رییس ستاد کل نیروهای مسلح افزود: ملت عراق نیاز به سرمایه گذاری قوی انسانی و معنوی برای ایستادن در برابر جریانی را دارد که توسط آمریکا و اسرائیل حمایت می شوند.

29 خرداد 1393