h جدیدترین اخبار از داعش در عراق/هلاکت سرکرده داعش در دیالی - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

جدیدترین اخبار از داعش در عراق/هلاکت سرکرده داعش در دیالی,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,جدیدترین اخبار از داعش در عراق/هلاکت سرکرده داعش در دیالی,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,جدیدترین اخبار از داعش در عراق/هلاکت سرکرده داعش در دیالی

جدیدترین اخبار از داعش در عراق/هلاکت سرکرده داعش در دیالی

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از سومریه نیوز، یک منبع امنیتی عراقی امروز چهارشنبه اعلام کرد که نیروهای امنیتی وابسته به فرماندهی عملیات دجله موفق شدند، «لیث المطلک المجمعی» را با 2 نفر از معاونانش پس از درگیری‌های مسلحانه شدید و سخت که بیش از 2 ساعت در روستای الغربیه وابسته به منطقه العظیم در شمال بعقوبه به هلاکت برسانند.

«قاسم عطا»، سخنگوی فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق در این راستا اعلام کرد که اغلب مناطق العظیم در استان دیالی عراق پاکسازی شده و در جریان عملیات‌های امروز 15 تروریست داعشی به هلاکت رسیدند.

از مرزهای عراق و سوریه نیز نیز عطا گزارش داد که برای تقویت ارتش و استحکامات آنها در مناطق مرزی بین این کشور با سوریه تجهیزات نظامی جدیدی شامل انواع زره پوش‌ها و تجهیزات سنگین به این مناطق رسیده است.

وی افزود: این تجهیزات و استحکامات راهی مناطق و نقاط نظامی – مرزی القائم و البوکمال و همچنین نوار مرزی ممتد تا مرزهای استان موصل شده است.

قتل و عام زنان و کودکان یک خانواده عراقی توسط داعش در کرکوک "نجاة حسین" عضور شورای استان کرکوک عراق اعلام کرد که تروریست های مسلح داعش پس از اشغال روستای "بشیر" در منطقه "تازه" واقع در 25 کیلومتری جنوب کرکوک، تمامی زنان و کودکان یک خانواده را اعدام کرده اند.

به گفته وی، پس از آزادسازی این روستا، اطلاعات تازه ای در باره اعدام های دسته جمعی در این روستا دریافت شده است.

گفتنی است، یک منبع امنیتی در استان کرکوک دیروز (سه شنبه) اعلام کرد که نیروهای "پیشمرگه" کُرد، با بیرون راندن عناصر داعش، کنترل روستای بشیر جنوبی را بار دیگر در دست گرفته اند.

29 خرداد 1393