h رئیس دانشگاه آزاد:هیچ دانشجویی به دلیل بدهی از شرکت در امتحانات محروم نمی‌شود - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

رئیس دانشگاه آزاد:هیچ دانشجویی به دلیل بدهی از شرکت در امتحانات محروم نمی‌شود,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,رئیس دانشگاه آزاد:هیچ دانشجویی به دلیل بدهی از شرکت در امتحانات محروم نمی‌شود,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,رئیس دانشگاه آزاد:هیچ دانشجویی به دلیل بدهی از شرکت در امتحانات محروم نمی‌شود

رئیس دانشگاه آزاد:هیچ دانشجویی به دلیل بدهی از شرکت در امتحانات محروم نمی‌شود

به گزارش ظهور12 به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی دانشگاه آزاد اسلامی، حمید میرزاده رئیس دانشگاه آزاد با تاکید بر نقش محوری دانشگاه و این موضوع که دانشجویان سرمایه اصلی این دانشگاه هستند، گفت: تلاش تمام مسئولان باید در راستای رفاه حال دانشجویان باشد و هیچ واحدی حق ندارد از حضور دانشجویان بدهکار در جلسه امتحانات جلوگیری کند.

میرزاده با تاکید بر نقش محوری دانشجویان در دانشگاه و بیان اینکه دانشجویان دانشگاه آزاد سرمایه‌های اصلی این دانشگاه هستند، گفت: باید تلاش تمام مسئولان، اساتید و کارکنان این دانشگاه در راستای رفاه حال دانشجویان و ارتقای کیفی آموزش و پرورش این عزیزان باشد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اینکه برای تحقق اهداف ترسیمی دانشگاه لازم است، دانشجویان عزیز به موقع شهریه‌های خود را پرداخت کنند، افزود: با توجه به این واقعیت که در حال حاضر تنها منبع تامین هزینه‌های اداری و توسعه دانشگاه آزاد شهریه‌های دانشجویان است، پرداخت به موقع آن از سوی دانشجویان کمک بسیار مهمی برای تحقق اهداف دانشگاه است.

وی ادامه داد: برنامه‌های منسجمی برای کاهش وابستگی به شهریه‌ها تدوین شده است که با آغاز آن در آینده به تدریج سطح وابستگی به شهریه‌ها کاهش خواهد یافت.

میرزاده با تاکید بر محوریت آموزش و پرورش در دانشگاه آزاد، خاطرنشان کرد: هیچ یک از واحدهای دانشگاه اجازه ندارند دانشجویان بدهکار را از شرکت در کلاس‌ها و خدمات رفاهی و به ویژه امتحانات منع کنند.

وی افزود: دانشجویان نیز برای همکاری با دانشگاه آزاد می‌توانند شکایت خود را در این زمینه به ایمیل این دانشگاه به نشانی mirzadeh@iau.ac.ir ارسال کنند.

* جلوگیری از حضور دانشجویان شاهد و ایثارگر برخلاف بخشنامه‌های ابلاغی است

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه با بیان اینکه این دانشگاه نیازمند تدوین یک برنامه با جهت گیری علمی برای حمایت از ایثارگران است، گفت: خانواده ایثارگران همیشه مورد تکریم امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری بوده اند و ما هم در دانشگاه آزاد باید مقام آنها را پاس بداریم.

میرزاده با تاکید بر معرفی و حمایت از نخبگان ایثارگر و تقویت حرکت حمایتی از این دسته از دانشجویان، گفت: معاونت آموزشی و مرکز آزمون باید در زمینه سهمیه ایثارگران با کمال جدیت و دقت عمل کنند.

وی با نکوهش برخی از اقدامات مبنی بر جلوگیری از حضور دانشجویان شاهد و ایثارگر در جلسات آزمون به دلیل عدم تسویه حساب بنیاد شهید با دانشگاه آزاد اسلامی، تاکید کرد: این اقدام برخلاف قانون و بخشنامه‌های ابلاغی است و تمامی واحدها موظف به پذیرش دانشجویان ایثارگر در جلسات امتحان هستند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اظهار امیدواری کرد: بنیاد شهید مطالبات دانشگاه آزاد را بابت دانشجویان ایثارگر بپردازد.

28 خرداد 1393