h مدگرایی در محرم + تصویر - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

مدگرایی در محرم + تصویر,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,مدگرایی در محرم + تصویر,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,مدگرایی در محرم + تصویر

مدگرایی در محرم + تصویر

مدگرایی در محرم + تصویر

https://file.zohur12.ir/2012/06/119562_283.jpg

منتظر لینک فروش باشید

مد پرستی در حالی در میان جوانان بشدت طرفدار دارد که برخی از فروشگاه‌ها و موسسات از این میل مردم به مد پرستی سوء استفاده کرده و در مراسم‌های مختلف مثل محرم سعی می‌کنند افراد را به خرید مد مرتبط با محرم تشویق کنند.

به گزارش برنا، در جدیدترین مد برخی اقدام به فروش تی‌شرت‌ها و شال‌هایی بنام لباس محرم و روز عاشورا می‌کنند و در تبلیغات خود اعلام می‌دارند که این لباس‌ها فوق العاده شیک، زیبا و منحصر به فرد برای آقایان خوش سلیقه و عزاداران واقعی! است و ما آن را به عاشقان سید الشهدا تقدیم می‌کنیم.

یکی از فروشندگان این لباس‌ها می‌گوید: افراد زیادی از این لباس‌ها استقبال کرده‌اند و در سال‌های قبل هم فروش خوبی داشتیم چند طرح کلی و محبوب هم داریم که مد هر سال ما را تشکیل می دهد. شما هم اگر بصورت عمده‌ای بخواهید برای هیات و یا مجلس عزادارتان خرید کنید از تخفیف ویژه برخوردار می‌شوید.

وی می‌افزاید: خانم‌ها هم اگر بخواهند از این مدها بهره بگیرند می‌توانند فقط شال‌ها را بخرند که جلوه بسیار زیبایی هم در مراسم عزاداری دارد و نشان می‌دهد که شما از مد محرم تبعیت می‌کنید.اگر هم تصمیم به خرید دارید سریعتر اقدام کنید چرا که نزدیک محرم که شود معمولا این شال‌ها کمیاب می‌شود!

نکته قابل تامل این است که این افراد در تبلیغات خود سعی می‌کنند با افزودن تم مذهبی و تکیه بر نکات تاریخی افراد را به خرید بیشتر ترغیب کنند به عنوان مثال در تبلیغات این لباس‌ها آمده است: چنانكه مورخین نوشته‌اند، بعد از واقعه جانسوز عاشورا، زنانِ خاندان پاك رسول الله (ص) اولین كسانی بودند كه تا یك سال لباس سیاه به تن داشتند و چنان مشغول عزاداری بودند كه امام سجاد (ع) برای آنها غذا فراهم می‌ساختند. در طول تاریخ نیز پوشیدن لباس سیاه در عزاداری اهل بیت (ع) به صورت یك سنت ارزشمندی در بین شیعیان و محبان رایج بوده است.

به اعتقاد بسیاری خرید و استفاده از پوشش مشکی در این ماه چندان نامعقول به نظر نمی‌رسد اما خرید به اسم پیروی از مد؟!بنظر می‌رسد با توجه به نزدیک شدن به ماه محرم دستگاه‌های فرهنگی کشور باید تلاش بیشتری از خود به خرج دهند تا در این ماه معانی و باورهای عمیق محرم و عاشورا نصیب جوانان شود نه مد و شال عزاداری...

15 آبان 1390