h جشن مرموز یهودیان؛ 11نوامبر، کنار اهرام ثلاثه - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

جشن مرموز یهودیان؛ 11نوامبر، کنار اهرام ثلاثه,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,جشن مرموز یهودیان؛ 11نوامبر، کنار اهرام ثلاثه,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,جشن مرموز یهودیان؛ 11نوامبر، کنار اهرام ثلاثه

جشن مرموز یهودیان؛ 11نوامبر، کنار اهرام ثلاثه

جشن مرموز یهودیان؛ 11نوامبر، کنار اهرام ثلاثه

«جشن یهودی‌ها کنار اهرام؟...چه جشنی؟ چه‌کسی با برگزاری این جشن موافقت کرده؟». اینها جملات و سوالات محافل مصری درباره جشنی است که رسانه‌های مصری آن را مرموز اعلام و تاکید کردند چه کسی با جشن یهودیان در 11 نوامبر کنار اهرام موافقت کرده است؟

به گزارش فارس، قرار است شماری از یهودیان که برخی نشانه‌ها از حضور شیطان‌پرستان در آنان نیز حکایت دارد، قرار است در تاریخ «11» نوامبر در کنار یکی از اهرام مصر جشنی برگزار کنند که برای مصری‌ها کاملا مبهم و به توصیف رسانه‌های مصری، مرموز است.

الاهرام مصر نوشت: «... مراسم یهود نزدیک هرم؟... چه مراسمی؟... چه مراسمی است که برای آیین دینی یهود باید کنار اهرام باشد؟ چه کسی با برگزاری این مراسم موافقت کرده است؟»... اینها سوالات جنجالی است که درباره مراسم یهودی کنار آثار باستانی مصر به راه افتاده است.

در حالی که فرقه‌های شیطان‌پرست بسیاری از آیین خود را از آیین بت پرستان و شیطان‌پرستان مصر باستان گرفته‌اند و اهرام را مراکزی برای دریافت و خروج انرژی‌ و عدد 11 را مقدس و نماد شیطان می‌دانند، الاهرام نوشت: قرار است در تاریخ 11 نوامبر مجموعی از گردشگران در کنار یکی از اهرام مراسمی با هدف انرژی‌گیری از اهرام برگزار کنند؛ به این اعتبار که اهرام را منبع انرژی می‌دانند.

پایگاه خبری روزنامه الاهرام مصر تصریح کرد: بر آن شدیم تا حقیقت ماجرا را بفهمیم اما به نظر می‌رسد که هیئت فعالسازی گردشگری از جزئیات این مراسم مطلع نیست در حالی که برخی مسئولان در حوزه آثار باستانی اعلام کردند که در این خصوص به برخی ادارات در وزارت گردشگری هشدار داده‌اند.

الاهرام افزود: بر خلاف موافقت برخی طرف‌های امنیتی با برگزاری این مراسم اما موافقت نهای برای برگزاری هنوز کسب نشده است و درخواست‌هایی مبنی بر تحقیق درباره حقیقیت این مراسم ارائه شده است.

الاهرام در گزارشی نوشت: دکتر عبدالحلیم نور الدین استاد رشته آثار باستانی مصر در دانشگاه قاهره و رئیس دانشکده آثار باستانی و راهنمایان گردشگری در دانشگاه علوم و تکنولوژی مصر با لحنی غمناک و در عین حال خشمگین گفت که «محال است که چنین مراسمی بدین صورت برگزار شود، کسانی که برای گردشگری می‌آیندن نیامده‌اند که این مراسم را در یک شب برگزار کنند [و بروند]، هزار و 200 نفر ... هیچ توجیهی ندارد این مراسم... و افزود: آیا شورای عالی آثار باستانی اطلاعات کافی را درباره گروهی که می‌خواهند این جشن را برگزار کند به دست آورده و تحقیق کرده است؟

این استاد مصری افزود: بس است خضوع... بس است تسلیم شدن... این جه جور گردشگری است؟ چه کسی پشت ماجراست؟ با همه احترامی که برای دکتر مصطفی امین که یکی از شاگردانم بوده است، قائلم باید بگویم آیا نیروهایی داخلی در مصر است که این کارها در دست اوست؟

از طرف دیگر دکتر عبدالحلیم خواستار تحقیق برای مراسم 11 نوامبر کسانی شده است که درخواست آن را داده‌اند.

وی گفت: این یهودی‌ها ادعا می‌کنند که معبد سلیمان زیر مسجد الاقصی است... حالا می‌خواهند بیایند مصر و کنار اهرام این کارها را بکنند و بیایند ثابت کنند که آنها این اهرام را ساخته‌اند... این گردشگری نیست که !.

دکتر عاطف ابو الدهب رئیس بخش آثار باستانی در خصوص اینکه این هیئت آیا قصد دارد که در روز مراسم وارد «خوفو» هرم بزرگ شود، تاکید کرد که در روز مراسم این بخش اهرام بسته می‌شود... در صورت مشاهده شدن هر اقدام و رفتار منحرفی، مراسم بسرعت لغو خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به سود سرشار این مراسم برای مصر بر درآمد مالی آن تاکید کرد و افزود که اگر مراسم به دلیل آنچه ادای مناسک دینی یهود خوانده می‌شود، لغو شود، ما درآمد زیادی که در حدود 2 تا 3 هزار پوند مصری است از دست می‌دهیم.

علی الاصفر مدیر کل منطقه آثار باستانی اهرام با بیان اینکه مصر نمی‌تواند دیانت 5 هزار بازدید کننده اهرام را که هر روز می‌آیند بررسی کند، تاکید کرد که «برپایی مراسم دینی مقابل اهرام صحت ندارد... روز 11 نوامبر هر سال عده‌ای می‌آیند جلوی اهرام زیرا اهرام را مایه انرژی می‌دانند و در مصر هم در تمام طول مراسم پرچم مصر به مدت یک ساعت برافراشته می‌شود. جمعه 11 نوامبر است.

از طرف دیگر سامی محمود نایب رئیس هیئت فعالسازی گردشگری و رئیس بخش گردشگری بین‌المللی هیئت، اعلام کرد که در خصوص مراسم روز 11 نوامبر عده‌ای یهودی مقابل الاهرام اطلاعی ندارد.

الاهرام نوشت: پیگری‌های زیادی انجام دادیم تا به حقیقت موضوع برسیم. دبیر کل شورای عالی آثار باستانی مصطفی امین موافقت شورای عالی با یکی از شرکت‌های خارجی برای برگزاری مراسمی مقابل الاهرام را تکذیب کرد و افزود که آنچه در اخبار و رسانه‌ها درباره موافقت شورا با مراسم گروهی یهودی یا ماسونی منتشر شده است که گفته می‌شود این افراد قرار است تکه طلایی به شکل ستاره داود بر بالای اهرام بگذارند، صحت ندارد.

الاهرام در پایان گزارش تاکید کرد: چاره‌ای نداریم جز اینکه تا روز 11 نوامبر صبر کنیم ببینیم در آن روز، در این مراسم مرموز چه اتفاقی خواهد افتاد.

14 آبان 1390