h حرکت توهین آمیز اوباما به فرانسوی ها + کلیپ - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

حرکت توهین آمیز اوباما به فرانسوی ها + کلیپ,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,حرکت توهین آمیز اوباما به فرانسوی ها + کلیپ,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,حرکت توهین آمیز اوباما به فرانسوی ها + کلیپ

حرکت توهین آمیز اوباما به فرانسوی ها + کلیپ

آدامس جویدن باراک اوباما، رئیس جمهور ایالات متحده هنگام خواندن سرود ملی فرانسه که در مراسم هفتادمین سالگرد فرود چتربازان نیروهای متفقین در منطقه "نورماندی" فرانسه در جنگ جهانی دوم اجرا شد، موجی از انتقادات از رئیس جمهور آمریکا را در شبکه های اجتماعی به همراه داشت .شماری از کاربران اینترنتی رفتار اوباما را حرکتی "مبتذل" یا "زشت و ناپسند" توصیف کردند.

به گزارش ظهور12 ، یکی از کاربران اینترنتی در "توئیتر" خطاب به اوباما نوشت:"اوباما آدامس را از دهنت بنداز.. چقدر بی تربیتی" . کاربری دیگری می نویسد :"اوباما هنگام ادای احترام برای سرود ملی فرانسه آدامس می جود". بعد خطاب به اوباما می پرسد:"اوباما نوشابه گازدار میل نداری ؟".

از سوی دیگر تعدادی از کاربران بدون انتقاد نوشتند این نشانه و دلیل تسلط او باما بر اوضاع و دلیل بر آرامش اعصاب اوست.

البته این اولین بار نیست که اوباما به جویدن آدامس در مراسم رسمی مبادرت می ورزد. در سال 2013 در مراسم یادبود نلسون ماندلا رهبر بزرگ آفریقای جنوبی نیز به جویدن آدامس مشغول بود. رفتار اوباما در آن زمان نیز واکنش های مختلفی در شبکه های اجتماعی اینترنت به دنبال داشت.

نزدیکان رئیس جمهور آمریکا در پاسخ به منتقدان این رفتار اوباما می گویند او از زمان ترک سیگار به آدامس جویدن روی آورده است.

...

دانلود کلیپ

25 خرداد 1393