h پتر رامزاوئر : آلمان نباید شانس ارتباط با ایران را از دست بدهد! - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

پتر رامزاوئر : آلمان نباید شانس ارتباط با ایران را از دست بدهد!,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,پتر رامزاوئر : آلمان نباید شانس ارتباط با ایران را از دست بدهد!,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,پتر رامزاوئر : آلمان نباید شانس ارتباط با ایران را از دست بدهد!

پتر رامزاوئر : آلمان نباید شانس ارتباط با ایران را از دست بدهد!

پتر رامزاوئر : آلمان نباید شانس ارتباط با ایران را از دست بدهد!

پتر رامزاوئر، رئیس کمیسیون اقتصادی پارلمان فدرال آلمان (بوندس تاگ) دولت این کشور را متهم کرد که برای گسترش مناسبات اقتصادی آلمان و ایران تلاش لازم را نمی‌کند.

به گزارش ظهور12 به نقل از دویچه وله ، دیرامزاوئر عضو حزب سوسیال مسیحی حاکم بر ایالت بایرن است که در عین حال عضوی از ائتلاف دولت فدرال آلمان به ریاست آنگلا مرکل به شمار می‌رود. او تا سپتامبر گذشته که دولت ائتلاف بزرگ آلمان با شراکت سه حزب دمکرات مسیحی، سوسیال مسیحی و سوسیال دمکرات تشکیل شد خود وزیر راه و ترابری دولت فدرال بود ولی در دولت جدید عهده‌دار سمتی نیست.

ایالت بایرن قدرتمندترین ایالت اقتصادی آلمان و مقر شرکت‌هایی مانند زیمنس و بی‌ام و است و حزب محافظه‌کار حاکم بر آن معمولا به مناسبات اقتصادی با همه کشورها، صرفنظر از نظام‌های سیاسی‌اشان، توجه‌ای ویژه دارد.

رامزاوئر به روزنامه فرانکفورتر روندشاو آلمان گفته است: «دولت آلمان مثل همیشه به سان "بچه‌های مودب" انضباطی آهنین را رعایت کرده و دست از پا خطا نمی‌کند، در حالی که دیگران در حال تمرین و دست‌گرمی برای گشایش مناسبات با ایران هستند.»

آلمان در ۳۵ سال گذشته یکی از طرف‌های اصلی مبادلات اقتصادی ایران بوده است و در دهه گذشته تا وضع تحریم‌ها اغلب پس از امارات در سکوی دوم صادرات کالاهای سرمایه‌‌ای و مصرفی به این کشور ایستاده بود

به گفته رئیس کمیسیون اقتصادی پارلمان آلمان، کشورهای دیگر خود را آماده می‌کنند که به محض کاهش تحریم‌ها علیه ایران بر بستر پیشرفت مذاکرات هسته‌ای، ارتباط خود با این کشور را گسترش دهند.

او با تاکید بر درستی و لزوم سفر یک هیئت رسمی از آلمان به ایران گفته است که اقتصاد آلمان برای حضور در ایران نیازمند چنین سفرهای راهگشایی است.

به گفته رامزوائر تا کنون فقط اعضایی از فراکسیون مجلس احزاب حاکم، هیئتی محدود از اتاق صنایع و بازرگانی آلمان و مسئولی میان‌پایه از وزارت اقتصاد به ایران سفر کرده‌اند.

عضو بانفوذ حزب سوسیال مسیحی سپس با اشاره به تلاش ایران برای معرفی خود به عنوان یکی از تامین‌کنندگان بالقوه گاز اروپا گفته است که این توان ایران باید در عمل جدی گرفته شود و مورد بررسی قرار گیرد.

24 خرداد 1393