h اگر داعش به ۱۰۰ کیلومتری ایران نزدیک شود،ایران آنها را بمباران میکند! - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

اگر داعش به ۱۰۰ کیلومتری ایران نزدیک شود،ایران آنها را بمباران میکند!,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,اگر داعش به ۱۰۰ کیلومتری ایران نزدیک شود،ایران آنها را بمباران میکند!,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,اگر داعش به ۱۰۰ کیلومتری ایران نزدیک شود،ایران آنها را بمباران میکند!

اگر داعش به ۱۰۰ کیلومتری ایران نزدیک شود،ایران آنها را بمباران میکند!

اگر داعش به ۱۰۰ کیلومتری ایران نزدیک شود،ایران آنها را بمباران میکند!

وال استریت ژورنال در گزارشی از اعزام نیروهای سپاه قدس به عراق برای مبارزه با گروه شورشی دولت اسلامی عراق و شام خبر داد

به گزارش ظهور12 ، روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال به نقل از این منابع امنیتی که نامی از آنها نبرده، می نویسد دو یگان از سپاه پاسداران روز چهارشنبه از ارومیه و استان لرستان به عراق اعزام شدند و ماموریت آنها حفاظت از بغداد و اماکن مقدس شیعیان در کربلا و نجف است.

گروه سنی افراطی دولت اسلامی عراق و شام چندین شهر در شمال عراق از جمله موصل را تحت کنترل خود در آورده است و به دنبال تصرف بغداد است. گزارش شده نیروهای عراقی در برخی از مناطق شمال کشور بدون مبارزه با شورشیان پست های خود را ترک کردند، اقدامی که نوری المالکی، نخست وزیر عراق آن را بخشی از یک توطئه خواند.

وال استریت ژورنال می گوید حضور ایران در عراق باعث چالش برای کاخ سفید می شود که چشم انداز نبرد آمریکا و ایران را در کنار هم مطرح می کند البته مسوولان وزارت امورخارجه آمریکا روز پنجشنبه درباره گام های خاصی که دولت آمریکا در صورت ورود نیروهای ایرانی به عراق خواهد برداشت، سخن نگفتند. جن ساکی، سخنگوی وزارت امورخارجه آمریکا گفت دیپلمات های آمریکا در ژنو با نمایندگان ایران درباره بحران عراق گفتگو نکردند.

او گفت: «ما آنها را تشویق کردیم که نقشی سازنده در عراق بازی کنند.

وال استریت ژورنال می گوید با هوشیار زیباری، وزیر امورخارجه عراق تلفنی درباره گزارش های حضور سپاه پاسداران در عراق صحبت کرده و پاسخ او این بوده است که در لندن حضور دارد و از این موضوع اطلاعی ندارد. این هفته، قاسم سلیمانی، فرمانده نیروهای قدس، واحد برون مرزی سپاه پاسداران به بغداد رفت و با مقامات عراقی دیدار و گفتگو کرد.

وال استریت ژورنال به نقل از یک فرمانده نظامی ایران نوشته است اگر نیروهای دولت اسلامی عراق و شام به ۱۰۰ کیلومتری مرز ایران نزدیک شوند، ایران آنها را بمباران می کند.

24 خرداد 1393