h عکس و یادداشت رهبر انقلاب در لباس احرام - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

عکس و یادداشت رهبر انقلاب در لباس احرام,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,عکس و یادداشت رهبر انقلاب در لباس احرام,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,عکس و یادداشت رهبر انقلاب در لباس احرام

عکس و یادداشت رهبر انقلاب در لباس احرام

عکس و یادداشت رهبر انقلاب در لباس احرام
رهبر انقلاب در لباس احرام + عکس و یادداشت

 این تصویر مربوط به حضور حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در مراسم حج سال 58 است که با توجه به ایام حج و آغزا مناسک حج، پایگاه اطلاع رسانی رهبر معظم انقلاب این عکس را همراه با «تصویر» دستخط ایشان که حاشیه‌ای است بر کتاب «سفر به قبله» نوشته هدایت الله بهبودی، منتشر کرده است.

متن این یادداشت را که رهبر انقلاب در تاریخ 1370/12/10 بعد از مطالعه کتاب (سفر به قبله. انتشارات سوره مهر) نوشته‌اند، به این شرح است:

«این کتاب مرا باز در شور و حال حسرت ‌آلود زیارت خانه خدا و حرم رسول‌الله (ص) فرو برد. شور و حال و اشتیاقی که دیگر امیدی هم با آن نیست. تا به یاد دارم ـ از سالهای دور جوانی ـ هرگز دل خود را از آتش این اشتیاق، رها نیافته‌ام. اما حتی در دوران سیاه اختناق که هر روحانی بامعرفت و بی‌معرفتی، با رغبت و یا حتی از سر سیری، آسان می‌توانست در خط حج قرار بگیرد... و من نمی‌توانستم! یا بهتر بگویم: هیچ حمله‌دار و رئیس کاروانی از ترس ساواک شاه، نمی‌توانست و جرأت نمی‌کرد نام مرا در فهرست حاجی‌های خود ـ چه رسد به عنوان روحانی کاروان ـ بگذارد. بله، حتی در آن دوران سخت هم دلم از امید زیارت کعبه و بوسه ‌زدن بر جای پای پیامبر(ص)‌در مکه و مدینه، خالی نمانده بود... و این امید، اگرچه با حج ده‌روزه‌سال 58 که به فضل شهید محلاتی قسمتم شد، برآورده گشت، اما آتش آن شوق سوزنده‌تر و مشتعل‌تر شد... در سالهای ریاست ‌جمهوری چشم امید به پس از آن دوران دوخته بودم... اما امروز...؟ شور و اشتیاقی بی‌سکون و امیدی تقریباً فرو مرده...تنها تسلا به خواندن اینگونه سفرنامه‌ها یا شنیدن آنها است که خود بازافزاینده‌ی شوق نیز هست. این کتاب، شیرین، موجز،‌ با روح و هوشمندانه نوشته شده است. زیارت قبول؛ عزیز نویسنده! زیارت قبول...»

ساکنان پایتخت برای تهیه این کتاب‌‌‌ (در صورت موجود بودن نزد ناشر) کافیست با شماره 20- 88557016 سامانه اشتراک محصولات فرهنگی؛ سام تماس بگیرند و کتاب را در محل کار یا منزل _ بدون هزینه ارسال _ دریافت کنند. هموطنان سایر شهرها نیز با پرداخت هزینه پست، می توانند این کتاب را تلفنی سفارش دهند.

14 آبان 1390