h اقدام جالب سعید زیباکلام در خیابان + عکس - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

اقدام جالب سعید زیباکلام در خیابان + عکس,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,اقدام جالب سعید زیباکلام در خیابان + عکس,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,اقدام جالب سعید زیباکلام در خیابان + عکس

اقدام جالب سعید زیباکلام در خیابان + عکس

اقدام جالب سعید زیباکلام در خیابان + عکس

دکتر سعید زیباکلام در حال پخش متن انتقادی نسبت به توافق ژنو در راهپیمایی 22 بهمن سال 92

دکتر سعید زیباکلام از جمله اساتید دانشگاهی است که طی ماه های گذشته با حضور در دانشگاه ها و همایش های متعدد نقطه نظرات خود را درباره این توافقنامه اعلام کرده است و جلسات وی البته بدون حاشیه هم نبود در برخی از مراسم ها، افرادی مانع سخنرانی وی شدند.

همچنین برخی از جلسات وی در شهرهایی مثل بندر دیر، جهرم، لار، فسا همچنین دانشگاه های علوم پزشکی شهید بهشتی و دانشگاه امیرکبیر شده لغو مجوز شده بود.

اظهارات سعید زیباکلام البته واکنش گزارش نویسان رسانه های حامی دولت را در پی داشت ولی هیچ یک از حامیان توافقنامه ژنو حاضر به مناظره با وی نشده بودند.

گفتنی است سعید زیباکلام که در کارنامه خود علاوه بر سوابق علمی و پژوهشی ، مسئولیت و ریاست سفارت خانه ایران در فیلیپین، و ریاست اداره سازمان های بین المللی وزارت خارجه را دارد، از ابتدای مشخص شدن مفاد مذاکرات ژنو ، جزو مهمترین منتقدان دولت و تیم مذاکره کننده بوده است که جلسات متعدد دانشگاهی و مردمی وی در شهرهای مختلف با استقبال پرشور رو به رو شده است.

لازم به ذکر است، پیش از دکتر زیباکلام نیز تعدادی از منتقدان توافقنامه ضعیف ژنو از جمله حجه الاسلام دکتر سید محمود نبویان نماینده مردم تهران، کریمی قدوسی نماینده مردم مشهد و حسین قدیانی روزنامه نگار به خاطر نقد توافق ژنو به دادگاه احضار شده بودند.

گفتنی است آقای روحانی در تاریخ 15 بهمن 92 از اساتید دانشگاه ها خواسته بود تا به میدان آمده و از توافق ژنو حمایت کنند، اما توضیح نداده بود که در قبال برخوردهای امنیتی و قضایی با اساتید منتقد این توافقنامه موضع دولت چه خواهد بود؟

24 خرداد 1393