h سلاح های در دست داعش کار طیف اردوغان است - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

سلاح های در دست داعش کار طیف اردوغان است,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,سلاح های در دست داعش کار طیف اردوغان است,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,سلاح های در دست داعش کار طیف اردوغان است

سلاح های در دست داعش کار طیف اردوغان است

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه «سانا»، «کمال قلیچ دار اوغلو» رئیس حزب جمهوری‌خواه خلق ترکیه در اظهاراتی اعلام کرد سلاح‌هایی که هم‌اکنون در دست داعش است سلاح‌هایی است که حزب «توسعه و عدالت» برای داعش فرستاده است و ترکیه بهایی گزاف به خاطر سیاست‌های اردوغان خواهد پرداخت.

کمال قلیچ دار اوغلو دیروز جمعه در گفتگو با روزنامه «جمهوریت» ترکیه گفت: داعش هم اکنون با همان اسلحه‌هایی که اردوغان برایش فرستاده شهروندان ترک را هدف قرار گرفته است، وی به ماجرای به گروگان گرفتن دهها نفر از اعضای کنسولگری ترکیه در موصل عراق به وسیله داعش اشاره کرد.

در همین راستا «رفیق اریلماز» نماینده دیگر حزب جمهوری‌خواه خلق ترکیه از حضور گستره عناصر القاعده در ترکیه و درمان آنها در بیمارستان‌های این کشور خبر داد، وی اعلام کرد تعدادی از شهروندان استان «اسکندرون» در تماس‌هایی گفته‌اند نوبت اعمال جراحی به آنها داده نمی‌شود زیرا بیمارستان‌ها در حال ارائه خدمات به تروریست‌های القاعده است. اریلماز در ادامه بر انتقال تروریست‌ها از ترکیه به سوریه در طول سه سال و از طریق فرودگاه‌های این کشور تاکید کرد.

«محمد علی أدیب أوغلو» که از دیگر نمایندگان حزب جمهوری‌خواه ترکیه می‌باشد در اظهاراتی بر روابط محکم داعش با حزب عدالت و توسعه تاکید و اذعان کرد ترکیه نفت‌های که داعش از سوریه سرقت می‌کرد را برایش این گروهک می‌فروخت.

«شاردان» روزنامه‌نگار روزنامه ترکی «میللیت» در مقاله دیروز خود از وجود 3 هزار ترکیه‌ای در گروهک داعش و تعداد بسیاری دیگر از کشورهای فنلاند، الجزائر، آلمان و دولت‌های بالکان خبر داد و گفت رهبران داعش به ترک‌هایی که به این گروهک می‌پیوندند صفت «امیر» می‌دهد. وی همچنین به ورود غیرقانونی ترک‌ها به سوریه برای جنگیدن در کنار داعش و نیز آموزش آنها در اردوگاه‌های القاعده در افغانستان و پاکستان اشاره کرد و افزود نفت کوره سرقت شده از سوریه که در ترکیه به فروش می‌رسد منبع مهم درآمد برای داعش است. - See more at: http://farsnews.com/newstext.php?nn=13930324000645#sthash.GOqfoYN1.dpuf

24 خرداد 1393