h اعتراض 800دانشجو گیلانی به وضعیت افتضاح حجاب دانشگاه گیلان - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

اعتراض 800دانشجو گیلانی به وضعیت افتضاح حجاب دانشگاه گیلان,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,اعتراض 800دانشجو گیلانی به وضعیت افتضاح حجاب دانشگاه گیلان,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,اعتراض 800دانشجو گیلانی به وضعیت افتضاح حجاب دانشگاه گیلان

اعتراض 800دانشجو گیلانی به وضعیت افتضاح حجاب دانشگاه گیلان

بسم الله الرحمن الرحیم

(إِنَّ الَّذِینَ یُحِبُّونَ أَن تَشِیعَ الْفَاحِشَةُ فِی الَّذِینَ آمَنُوا لَهُمْ عَذَابٌ أَلِیمٌ فِی الدُّنْیَا وَالْآخِرَةِ...) ( 19نور)

کسانى که دوست دارند زشتیها در میان مردم با ایمان شیوع یابد، عذاب دردناکى براى آنان در دنیا و آخرت است...

حضور جناب آقای دکتر رضی و دیگر اعضای شورای فرهنگی دانشگاه گیلان

با سلام و احترام

نامه ای که در پیش رو دارید نوشته ای از سر دلسوزی و دردمندی و با نیت امر به معروف و نهی از منکر میباشد امید است به دور از هرگونه سوء برداشت صدایمان شنیده شود. و انشاا...منشاء اثر گردد. بدون شک اصلی ترین هدف نظام اسلامی حاکمیت احکام نورانی اسلام و اعتلای علم وفرهنگ و معنویت است.نظام اسلامی، نظامی مبتنی بر فرهنگ است واین مقوله، بنیاد و شالوده نظام را تشکیل میدهد. در این بین دانشگاه بعنوان رکن اصلی علم وفرهنگ و موتور اصلی پیشرفت و حرکت کشور، جایگاه ویژه ای را به خود اختصاص میدهد. جایگاهی که جز با تلفیق علم وایمان در فضایی سالم، پرنشاط و پویا بدست نمی آید. ولی متاسفانه باید بگوییم که امروز دانشگاه درگیر حواشی ای شده که آنرا از اهداف والای خود دور مینماید. رسوخ ابتذال فرهنگی و اباحی گری بر فضای دانشگاه چیزی نیست که دیگر قابل کتمان باشد. رواج مظاهر فساد و بی بند وباری در فضای دانشگاه که رفته رفته به مساله ای عادی مبدل شده است؛ قطعا در مسیر حرکت دانشگاه و دانشجو وقفه ایجاد خواهد کرد. خود نمایی برخی از دانشجویان با پوشش و حجاب نامناسب و آرایش های زننده و شاذ، به هیچ وجه درخور دانشجوی مسلمان ودانشگاه اسلامی نیست.

میدانید و میدانیم که بد حجابی و بدپوششی عامل بسیاری از ناهنجاری های اجتماعی و اخلاقیست. ولی این هنجارشکنان بدون هیچ گونه واهمه ای از این رفتارهای ناشایست وخلاف شرع واخلاق وعرف محیط دانشجویی وآموزشی؛ وبدون آنکه کوچکترین تذکر واعتراضی متوجه آنان باشد در دانشگاه حاضر میشوند؛ وبراستی اگربگوییم که دانشگاه را به نوعی نمایشگاه مد و لباس مبدل میکنند سخنی به گزاف نگفته ایم. اختلاط های بی شرمانه و وقیحانه، روابط ناسالم؛ برگزاری اردوهای مختلط با وضع نامناسب؛ از دیگر مسائلی است که قلم از پرداختن به جزئیات آن شرم دارد، و اقدامات جدی مسئولین امر را میطلبد. متاسفانه همه این موارد موجب شده است که دانشگاه از هویت اصلی خود که همانا پرداختن به علم وایمان واندیشه است دور افتاده وسایه شوم ابتذال بر آن حاکم شود.

باتوجه به این مسائل، خواسته دانشجویان دغدغه مند دانشگاه گیلان؛ از شما اینست که اقدامات زیربنایی، اساسی و اثرگذار در این راستا مدنظر، وبرخورد لازم وقانونی باخاطیان وهنجارشکنان؛ انجام پذیرد. والبته باید یاد اور شد که اقدامات سطحی و ظاهری همچون نصب بنر وپوستر و....هیچ کمکی به حل مسئله نخواهد کرد.

باور داریم که ناملایمات و ناهنجاریهای امروز، نتیجه اقدامات سالها ودهه های گذشته است و باید متذکر شد که عدم اقدام مناسب و بهنگام و درپیش گرفتن رویکرد تسامح وتساهل نتیجه ای جز حسرت وخسران فردا را نخواهد داشت.

والسلام علی عبادالله الصالحین

جمعی از دانشجویان دانشگاه گیلان

دانشجویان گرامی میتوانند در راستای حمایت از این اقدام کلمه «حیا» و «شماره دانشجویی خود» را به شماره 30007654321527 ارسال نمایند.

24 خرداد 1393