h کامران نجم زنده و در اسارت داعش است + عکس - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

کامران نجم زنده و در اسارت داعش است + عکس,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,کامران نجم زنده و در اسارت داعش است + عکس,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,کامران نجم زنده و در اسارت داعش است + عکس

کامران نجم زنده و در اسارت داعش است + عکس

کامران نجم زنده و در اسارت داعش است + عکس

خبرهای منتشر شده حاکی از آن است که "کامران نجم" پس از مجروح شدن به اسارت گروه داعش در آمده است.

سایت خبری "کردسات نیوز" به نقل از یکی از فرماندهان نیروهای پیشمرگ در کرکوک گزارش کرده که کامران نجم عکاس و روزنامه نگار کُرد زنده بوده و هم اکنون در اسارت اعضای گروه داعش در منطقه حویجه می باشد.

به گفته سرهنگ شیرکو فاتح شوانی اعضای این گروه با نیروهای پیشمرگ در منطقه تماس گرفته و درقبال آزادی این روزنامه نگار کُرد خاستار آزادی ۱۱ عضو خود شده اند.

همچنین وی افزوده که داعش اعلام کرده که به شرطی حاضر به آزادی کامران نجم خواهد بود که از سوی نیروهای پیشمرگ مورد حمله قرار نگیرند.

رئیس پلیس کرکوک نیز در گفتگو با سایت شار پرس اعلام کرده که ۱۱ عضو داعش را که صبح امروز بازداشت شده بودند را در قبال آزادی این روزنامه نگار آزاد کرده اند و هم اکنون تعدادی از عشایر منطقه میان قوای پیشمرگ و داعش برای بازگرداندن وی میانجی گری می کنند.

سرهنگ سرحد قادر افزوده "ما همچنان درحال گفتگو با این گروه می باشیم و منتظریم که کامران را به ما بازگردانند، گفته ایم اگر مبادرت به این کار نکنند اوضاع برای آنها به همین منوال باقی نخواهد ماند".

اوایل بامداد امروز ۲۳ خرداد برادر این روزنامه نگار نیز در گفتگو با تلویزیون کرکوک ضمن تایید خبر زنده بودن برادرش گفته بود که چندین بار با وی تلفنی صحبت کرده و از صدایش مشخص بوده که وی مجروح اشت.

عصر روز گذشته بسیاری از رسانه های کُردی، عربی و انگلیسی با انتشار خبر کشته شدن کامران نجم گزارش کرده بودند که این روزنامه نگار کُرد در نزدیکی روستای "ملا علی" در غرب شهر کرکوک هدف گلوله اعضای داعش قرار گرفته و جان باخته است.

گفته می شود پس از آنکه وی هدف گلوله قرار می گیرد از سوی نیروهای پیشمرگ مورد مداوا قرار می گیرد اما پس از حمله مجدد داعش به مواضع نیروهای پیشمرگ از خودرو به پایین پرت می شود.

مجله تایم پس از انتشار خبر مرگ کامران نجم مجموعه ای از بهترین عکس های وی از گوشه و کنار عراق در سال های گذشته را منتشر کرد.

این روزنامه نگار ۲۷ ساله در طول دوران فعالیت خود با چندین رسانه بین المللی چون واشینگتون پست، مجله تایم، روزنامه های تایمز و تایمز اقتصادی همکاری کرده است.

وی علاوه بر همکاری با دیگر رسانه ها موسس اولین آژانس عکس عراق و اقلیم کُردستان به نام " metrography" می باشد.

تعدادی از عکس های منتشر شده توسط مجله تایم:

kamran-necim1Iraq - Children in Baghdad Iraq - Tensions Rise Between Arabs and Kurds Iraq - Children in Baghdad Iraq - Children in Baghdad

24 خرداد 1393