h نتانیاهو و باراک در تدارک جنگ علیه ایران - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

نتانیاهو و باراک در تدارک جنگ علیه ایران,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,نتانیاهو و باراک در تدارک جنگ علیه ایران,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,نتانیاهو و باراک در تدارک جنگ علیه ایران

نتانیاهو و باراک در تدارک جنگ علیه ایران

نتانیاهو و باراک در تدارک جنگ علیه ایران

نتانیاهو و باراک در تدارک جنگ علیه ایران

نتانیاهو و باراک در تدارک جنگ علیه ایران
نخست وزیر رژیم اشغالگر و وزیر جنگ این رژیم در تلاشند رضایت کابینه امنیتی را برای حمله به تأسیسات هسته‌ای ایران جلب کنند.

شفاف : به گزارش العالم، «عاموس گلعاد» رییس معاونت امنیتی و سیاسی وزرات جنگ رژیم اشغالگر، در اظهاراتی که از کانال ۱۰ تلویزیون این رژیم پخش شد، در خصوص احتمال دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای هشدار داد.

گلعاد در سخنان خود در دانشگاه عسقلان اظهار داشت: «بنیامین نتانیاهو و ایهود باراک، عمق خطرات تهدید کننده ایران را کاملا درک می‌کنند».

وی در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران مبنی بر روی آوردن رژیم صهیونیستی به راهکار نظامی برای متوقف ساختن برنامه هسته‌ای تاکید کرد: «همه راهکار‌ها برای ایجاد وقفه در روند برنامه هسته‌ای ایران مطرح است».

«الون بن دیوید» تحلیلگر مسائل راهبردی کانال ده تلویزیون رژیم صهیونیستی در خصوص اظهارات اخیر رئیس معاونت امنیتی و سیاسی وزارت جنگ این رژیم اظهار داشت: «نگرانی عاموس گلعاد از خطرات تهدید کننده ایران کاملا منطقی است».

وی با بیان اینکه، عاموس گلعاد در صدد آماده سازی افکار عمومی صهیونیست‌ها برای حمله نظامی به تاسیسات هسته‌ای ایران است، افزود: «نتانیاهو و باراک خواستار زمینه سازی برای حمله نظامی به تاسیسات هسته‌ای ایران هستند، این در حالی است که رییس ستاد مشترک ارتش و رییس موساد و رییس سازمان اطلاعات نظامی اسرائیل، با توجه به بنیه و توان رزمی اسرائیل، حمله به تأسیسات هسته‌ای ایران را طی چند ماه آینده اشتباه راهبردی بزرگی قلمداد کردند».

بن دیوید گفت: «با فرا رسیدن فصل زمستان، توده‌های ابر متراکم در جو عملکرد ماهواره‌های جاسوسی و جنگنده‌های اسرائیل را در رصد کردن و هدف قرار دادن تأسیسات هسته‌ای ایران مختل می‌کند».

وی با اشاره به نزدیک شدن انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و پایان دوران ریاست جمهوری اوباما افزود: «سال آینده، آخرین سال ریاست جمهوری اوباما خواهد بود، بسیاری از تحلیلگران سیاسی اسرائیلی بر این باورند که اسرائیل برای اجرای راهکار نظامی علیه ایران، تنها یک سال فرصت دارد و باید این فرصت یک ساله را غنیمت شمرد».

دکتر «زکی جمعه» استاد دانشگاه و تحلیلگر مسائل سیاسی در بررسی این گزارش در گفتگو با برنامه این هفته «العین الاسرائیلیه» (از نگاه رسانه‌های اسرائیل) شبکه خبری العالم تصریح کرد: «نگرانی صهیونیست‌ها از پیشرفتهای شگرف جمهوری اسلامی ایران در زمینه فناوری هسته‌ای، صهیونیست‌ها را به هراس انداخته است. این هراس مراجع تصمیم گیری این رژیم را به سمت راهکارهای نابخردانه که به تسریع روند زوال این رژیم می‌انجامد، سوق می‌دهد».

وی گفت: «جمهوری اسلامی ایران برغم تحریم‌های اقتصادی غرب، یکی از محورهای مهم در ترسیم معادلات سیاسی و راهبردی منطقه و همواره یکی از چالشهای امنیتی بزرگ رژیم اسرائیل بشمار می‌رود».

زکی جمعه خاطرنشان کرد: «اقدامات توجیه ناپذیر و ناعادلانه غرب در تحریم ایران، نه تنها عزم این کشور را در پیشبرد برنامه هسته‌ای صلح آمیز اندکی سست نکرده است، بلکه اراده جمهوری اسلامی را در تحقق اهداف و آرمانهای ملی با تکیه به اصل خودکفایی تقویت کرده است».

13 آبان 1390