h راز سلامتی بدن برخی افراد را بدانید! - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

راز سلامتی بدن برخی افراد را بدانید!,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,راز سلامتی بدن برخی افراد را بدانید!,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,راز سلامتی بدن برخی افراد را بدانید!

راز سلامتی بدن برخی افراد را بدانید!

رازهای سلامتی در سالم‌ترین افراد

آیا تاكنون از خودتان پرسیده‌اید كه رازهای سلامتی و طول عمر در سالم‌ترین افرادی كه معمولا تا 100 سالگی عمر می‌كنند، چیست؟...

آمارها نشان می‌دهد كه این افراد معمولا با خطر ابتلا به امراض قلبی مواجه نمی‌شوند. همچنین در این افراد احتمال ابتلا به سرطان‌های سینه و پروستات 80 درصد و احتمال بروز سرطان‌های روده یا تخمدان نیز 50 درصد كمتر از دیگر مردم است اما راز پنهان این مصونیت چیست؟

به گزارش پایگاه اینترنتی كامن سنس، احتمالا شما هم برخی از این اسرار را می‌دانید اما در این مقاله به مهمترین آنها اشاره شده تا با یادآوری آنها، انگیزه بیشتری برای بكار بستن این اسرار در زندگی خود، پیدا كنید و در نهایت از سلامتی كامل جسمی و روانی لذت ببرید. این اسرار عبارتند از:

1-‌ مثبت اندیشی؛ سالم‌ترین افراد این باور قدیمی را حفظ كرده‌اند كه همه كارها و امور در این دنیا به بهترین شكل ممكن پیش‌ می‌روند و همه چیز در این عالم در سرجای خود قرار دارد. بنابراین با این نگرش مثبت، دیگر نیازی به نگران بودن نیست. این راز «شماره یك» در سلامتی است.

2-‌ برقراری روابط اجتماعی سالم؛ این افراد اغلب با دوستان و خانواده‌های خود كنار هم جمع می‌شوند و به سرگرمی، شوخی و گفت‌وگو می‌پردازند. آنها در این شرایط از حمایت گروهی بهره‌مند می‌شوند و از اجتماعی بودن لذت می‌برند. بسیاری از مطالعات نشان داده است كه روابط اجتماعی خوب، خنده زیاد و یك زندگی گروهی فعال و سالم، افراد را سالم‌تر كرده و عمر آنها را بیشتر می‌كند.

3- یك رژیم غذایی سالم؛ این مورد قطعا یك راز نیست بلكه یك توصیه همیشگی است كه با وجود اهمیت زیاد، اغلب ما از آن غفلت می‌كنیم. سالمترین افراد هر روز یك رژیم غذایی سالم، ساده و سبك را دنبال می‌كنند. آنها عمدتا میوه و سبزی می‌خورند كه سرشار از آنتی اكسیدان‌ها هستند و همچنین ماهی می‌خورند كه یك منبع غنی از اسیدهای چرب امگا -3 محسوب می شود. بعلاوه رژیم غذایی این افراد حاوی كالری پایین است. رژیم غذایی كم كالری نقش مهمی در حفظ سلامت و افزایش طول عمر دارد.

4- تحرك و فعالیت بدنی دائمی؛ اشخاص سالم اگرچه به آرامی كار و زندگی می‌كنند و استرس كمی هم دارند اما با این حال تحرك بدنی زیادی دارند. البته این تحرك شامل ورزش سنگین نمی‌شود بلكه عبارت از پیاده‌روی، باغ‌داری و یا هنرهای رزمی سنتی است.

5- سیگار و الكل را فراموش كنید. افرادی كه با وجود سن بالا در بهترین وضعیت سلامتی هستند در طول عمر خود به سراغ هیچ نوع دخانیات یا نوشابه‌های الكلی نرفته‌اند.

13 آبان 1390