h برادر مه آفریدخسروی محکوم شد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

برادر مه آفریدخسروی محکوم شد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,برادر مه آفریدخسروی محکوم شد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,برادر مه آفریدخسروی محکوم شد

برادر مه آفریدخسروی محکوم شد

سخنگوی قوه قضاییه گفت: یکی دیگر از متهمان پرونده موسوم به 3 هزار میلیاردی که برادر فردی است که حکم اعدام برایش اجرا شده غیاباً محاکمه و محکوم شده است. به گزارش فارس حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه‌ای در ادامه شصت و سومین نشست خبری قوه قضائیه اظهار داشت: کسانی که جرم در ایران مرتکب می‌شوند و به خارج از کشور به صورت قانونی یا غیرقانونی می‌روند و تحت تعقیب قرار می‌گیرند حتما به نفعشان است که به ایران برگردند تا به اتهام‌شان رسیدگی شود.

سخنگوی قوه قضائیه گفت: زمانی که افراد در خارج از کشور هستند نمی‌توانند از خودشان دفاع کنند بنابراین به افراد توصیه می‌کنیم چه در مسائل امنیتی، چه در مسائل مالی و در سایر مسائل اگر تحت تعقیب هستند بیایند تا پرونده‌شان بررسی شود.

محسنی اژه‌ای تصریح کرد: یکی دیگر از متهمان پرونده موسوم به 3 هزار میلیاردی که برادر فردی است که حکم اعدام برایش اجرا شده غیابا محاکمه و محکوم شده است و مسیر قانونی باید طی شود و این فرد حق واخواهی دارد.

وی ادامه داد: حدود 27 نفر از کسانی که در جریان فتنه 88 تحت تعقیب بوده‌اند کیفر خواست برایشان صادر شده و به دادگاه ارسال شده.

محسنی اژه‌ای ادامه داد: برای 13 نفر از این 27 نفر بعضا حکم صادر شده و برای 3 تا 4 نفر نیز غیابا حکم صادر شده و از طریق رسانه‌ها اعلام شده و بقیه نیز در مسیر اعلام آگهی در رسانه‌ها هستند و می‌توانند بیایند و دفاع کنند.

منبع: رجانیوز

20 خرداد 1393