h آلمان هم درباره فیس بوک به صدا درآمد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

آلمان هم درباره فیس بوک به صدا درآمد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,آلمان هم درباره فیس بوک به صدا درآمد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,آلمان هم درباره فیس بوک به صدا درآمد

آلمان هم درباره فیس بوک به صدا درآمد

آلمان فیس‌بوک را متهم کرد

یک مقام آلمانی شبکه اجتماعی فیس‌بوک را به بهره‌برداری از داده‌های کاربرانی متهم کرد که حساب خود را در این شبکه غیرفعال کرده‌اند.

به گزارش فارس، آژانس حمایت از داده‌های کاربران در آلمان شبکه فیس‌بوک را متهم کرد که فعالیت‌های کاربران این شبکه را حتی پس از غیر فعال کردن حساب خود پیگیری می‌کند.

بر اساس این گزارش، "یوهانس کاسپر" رئیس این آژانس در وب‌سایت شخصی خود نوشت: ادعا مبنی بر اینکه همه کاربران که فیس‌بوک را ترک می‌کنند باید بتوانند بار دیگر در فیس‌بوک شناخته شوند تا تضمینی برای امنیت اطلاعات این شبکه باشد واقعیت ندارد و این گمان به وجود آمده است که فیس‌بوک با ایجاد پروفایل‌هایی اقدام به ردیابی کار بران می‌کند.

وی همچنین اعلام کرد که چنینی اقدامی در صورتی که کاربران اطلاع نداشته باشند، خلاف قوانین اتحادیه اروپا است.

آلمان دارای یکی از دقیقترین شبکه‌های حفاظت از داده‌های شخصی در اروپا است و پیش از این نیز در این مورد موضع‌گیری کرده بود.

(در صورت اثبات چنین ادعایی) فیس‌بوک برای استفاده از داده های کاربران آلمانی تا 300 هزار یورو معادل 420 هزار دلار توسط دیده بان حفاظت از حریم شخصی جریمه خواهد شد.

13 آبان 1390