h پشت پرده سفر حمید رسایی به جام جهانی برزیل! - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

پشت پرده سفر حمید رسایی به جام جهانی برزیل!,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,پشت پرده سفر حمید رسایی به جام جهانی برزیل!,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,پشت پرده سفر حمید رسایی به جام جهانی برزیل!

پشت پرده سفر حمید رسایی به جام جهانی برزیل!

به گزارش ظهور12 به نقل از فارس ، محمدعلی پورمختار نماینده مردم کبودرآهنگ و رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (یکشنبه خانه ملت) در تذکری آئین‌نامه‌ای با اشاره به موضوع سفر حمید رسایی نماینده تهران به برزیل برای پیگیری مسئله فساد در فوتبال در مسابقات جام جهانی و فضاسازی‌ها و حاشیه‌سازی‌هایی که پیرامون سفر وی توسط برخی رسانه‌ها و سایت‌ها انجام شده است، اظهار داشت: لازم است توضیحی را راجع به وظیفه نظارتی کمیسیون اصل 90 در امر پرونده فساد در فوتبال عرض کنم، این توضیحات در راستای همان وظایف مجلس و کمیسیون مطرح می‌شود.

رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس در بخش دیگری از سخنانش تأکید کرد: به لحاظ سوابق بازی‌های قبلی در جام‌های جهانی فوتبال و مسائل حاشیه‌ای که وجود داشته است، مقرر شد هیأتی از سوی کمیسیون اصل 90 به برزیل اعزام شود که این اقدام هم در راستای وظایف اداری کمیسیون اصل 90 بوده است.

پورمختار تصریح کرد: البته بعضا با وجود خواست خود دوستان، این اعزام‌ها انجام می‌شود، آقایانی بودند که می‌خواستند به برزیل بروند اما کمیسیون اصل 90 که آقای رسایی را برای این مأموریت معرفی کرده بود، خود آقای رسایی خیلی علاقه‌ای نداشت که به برزیل برود اما زمانی که این موضوع یک تکلیف است و ما ارزیابی و بررسی‌هایمان به این نتیجه رسیده که اعزام یک هیأت از سوی کمیسیون اصل 90 به برزیل می‌تواند از بسیاری از اتفاقاتی که در دوره‌های گذشته در مسابقات جام جهانی رخ داده و در پرونده فساد در فوتبال وجود دارد، پیشگیری کند.

وی با تأکید بر اینکه سفر آقای رسایی به برزیل در کمیته سفرهای خارجی مجلس نیز به تصویب رسیده و اصلا موضوع،‌بحث ورزشکاران نیست که گفته می‌شود ورزشکاران مد نظر هستند، سر و صدایی هم که اتفاق می‌افتد و سایت‌هایی هم که مطالبی راجع به سفر آقای رسایی به برزیل می‌نویسند، ما این موضوع را پیگیری می‌کنیم تا حتما انشاء‌الله به نتیجه برسد.

پورمختار تصریح کرد: مردم از این مبارزه‌ها و نگاهی که به موضوع دارند و سوء‌استفاده‌هایی که می‌شود، نه تنها استقبال می‌کنند، بلکه مشوق انجام این موضوع مهم نیز هستند.

18 خرداد 1393