h عکاس ایرانی در افغانستان مجروح شد+عکس - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

عکاس ایرانی در افغانستان مجروح شد+عکس,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,عکاس ایرانی در افغانستان مجروح شد+عکس,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,عکاس ایرانی در افغانستان مجروح شد+عکس

عکاس ایرانی در افغانستان مجروح شد+عکس

عکاس ایرانی در افغانستان مجروح شد+عکس
مجید سعیدی که چند سال است برای عکاسی به افغانستان سفر کرده در صفحه شخصی‌اش در فیسبوک، از زخمی شدن خود در جریان حمله انتحاری، دیروز در کابل خبر داده است.
مجید سعیدی متولد 1353 در تهران است. او عکاسی را از سن 16 سالگی آغاز کرد و زمانی که 18 داشت برای عکاسی به مرز ایران و عراق رفت. پروژه عکاسی «زندگی در جنگ» با موضوع زندگی مردم افغانستان پس از بروز جنگ در این کشور، تاکنون در رویدادهای عکاسی مختلف برنده جایزه شده است.
جایزه فتو اویدنس 2014 (کتاب سال عکاسی آمریکا)، جایزه ورلد پرس فوتو 2013 در بخش موضوعات معاصر، جایزه عکاسی یونیسف در سال 2010، جایزه عکاسی خبری انجمن ملی عکاسان خبری (NPPA)، جایزه هنری نانن در سال 2010، جایزه عکاسی خبری چین در سال 2013 و همچنین جایزه RPS ژاپن درسال 2013 از جمله جوایزی هستند که سعیدی تاکنون کسب کرده است.
تاکنون عکس‌هایی از این عکاس در نشریات مطرحی چون تایم‌، اشپیگل لایف‌، نیویورک تایمز‌، واشینگتن‌پست و بسیاری از نشریات خاورمیانه منتشر شده است.
17 خرداد 1393