h مهمترین خیابان تعز به دست انقلابیون یمنی افتاد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

مهمترین خیابان تعز به دست انقلابیون یمنی افتاد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,مهمترین خیابان تعز به دست انقلابیون یمنی افتاد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,مهمترین خیابان تعز به دست انقلابیون یمنی افتاد

مهمترین خیابان تعز به دست انقلابیون یمنی افتاد

مهمترین خیابان تعز در تصرف انقلابیون یمنی

انقلابیون یمنی با تسلط بر خیابان اصلی شهر تعز دومین شهر بزرگ این کشور، به دنبال آزاد کردن کامل آن هستند.

به گزارش واحد مرکزی خبر ، حمدی البکاری خبرنگار شبکه تلویزیونی الجزیره در تعز گفت، پس از درگیریهای روز گذشته نگرانی های امنیتی بر شهر تعز حکفرماست به ویژه که انقلابیون موفق شدند خیابان جمال عبدالناصر اصلی ترین خیابان این شهر را به تسلط کامل خود درآورند. نیروهای طرفدار علی عبدالله صالح مجبور به ترک پایگاه خود در این خیابان شدند.

افراد مسلح طرفدار انقلابیون هم اکنون کنترل این پایگاه را در دست دارند و گشتی هایی را به این خیابان و مناطق اطراف آن اعزام می کنند. وی افزود، پیش بینی می شود نیروهای عبدالله صالح به این منطقه حمله کنند. این نیروها اقدام انقلابیون در تسلط بر بخشهایی از شهر تعز را تحریک آمیز می دانند. به نظر می رسد افراد مسلح طرفدار انقلابیون قصد دارند کنترل مناطق بیشتری از شهر را در دست بگیرند.

بعضی از آنان از تلاش برای آزاد کردن شهر تعز سخن می گویند. نیروهای عبدالله صالح در بیشتر مناطق مشرف به شهر تعز مستقر هستند. این نیروها به حملات توپخانه ای به مناطق مسکونی و غیرنظامیان ادامه می دهند تا افراد مسلح را وادار به عقب نشینی کنند.

افراد مسلح طرفدار انقلابیون هم اکنون حضور قدرتمندانه ای در شهر تعز در برابر نیروهای عبدالله صالح دارند.

این افراد به جنگ چریکی با نیروهای عبدالله صالح ادامه می دهند. این نیروها نمی توانند وارد بعضی مناطق شهر تعز شوند. از نظر سیاسی هیچ چشم اندازی برای حل بحران در یمن وجود ندارد. هر بار که سخنانی درباره نزدیک شدن به راه حل سیاسی مطرح می شود، شاهد تشدید درگیریها هستیم.

12 آبان 1390