h سعید جلیلی از آیت الله مهدوی کنی عیادت کرد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

سعید جلیلی از آیت الله مهدوی کنی عیادت کرد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,سعید جلیلی از آیت الله مهدوی کنی عیادت کرد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,سعید جلیلی از آیت الله مهدوی کنی عیادت کرد

سعید جلیلی از آیت الله مهدوی کنی عیادت کرد

سعید جلیلی نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت‌ملی، دقایقی پیش با حضور در بیمارستان بهمن از آیت‌الله محمدرضا مهدوی‌کنی رئیس مجلس خبرگان رهبری عیادت کرد.

وی در جریان این بازدید از آخرین وضعیت درمانی آیت‌الله مهدوی‌کنی باخبر شد و برای سلامتی وی دعا کرد.

سعید جلیلی نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت‌ملی امشب پس از عیادت از آیت‌الله محمدرضا مهدوی‌کنی رئیس مجلس خبرگان رهبری در جمع خبرنگاران در خصوص آخرین وضعیت درمانی وی، گفت: امیدوارم اقداماتی که تاکنون انجام شده، منجر به شفای عاجل ایشان شود.

وی آیت‌الله مهدوی‌کنی را از شخصیت‌های بزرگ و استوانه‌های انقلاب عنوان کرد و افزود: وی در سالگرد 15 خرداد دچار این کسالت شد و این قرینه خوبی بر همراهی وی با نهضت امام‌خمینی(ره) است.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت‌ملی با بیان اینکه آیت‌الله مهدوی‌کنی حق بزرگی بر گردن امام(ره) و مردم دارد، اظهار داشت: ما باید دعا کنیم کماکان از این ذخیره بزرگ بهره‌مند شویم.

جلیلی در خصوص ویژگی‌های آیت‌الله مهدوی‌کنی به همراهی وی با انقلاب و مردم اشاره کرد و یادآور شد: وی در هر مسئولیت و سنگری که انقلاب نیاز داشت با اخلاص وارد می‌شد و وظیفه خود را به نحو مطلوب انجام می‌داد.

وی تأکید کرد: آیت‌الله مهدوی‌کنی هیچ اصراری نداشت که حتماً در پست خاص حضور داشته باشد و حقیقتاً از شخصیت‌های بزرگ انقلاب است؛ چرا که سابقه عضویت در شورای انقلاب را دارد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه آیت‌الله مهدوی‌کنی در اوایل انقلاب مسئولیت‌های مهمی را بر عهده داشت، افزود: وی فرماندهی کمیته‌ها را بر عهده داشت و و مدتی هم وزیر کشور بود. ضمن اینکه وقتی شهیدان رجایی و باهنر به شهادت رسیدند و در زمانی که کشور رئیس‌جمهور نداشت نخست‌وزیر انقلاب شد و مسئولیت سنگینی را انجام داد.

جلیلی تصریح کرد: برای آیت‌الله مهدوی‌کنی خدمت و نه قدرت اصل بود؛ ضمن اینکه کارهای عظیمی را هم انجام داد که در این راستا می‌توان به راه‌اندازی دانشگاه امام صادق(ع) اشاره کرد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در سال‌هایی که وی به ریاست مجلس خبرگان رسید فقط به دنبال ادای تکلیف بود و همه اینها جلوه‌های عظیم شخصیت ایشان را نشان می‌دهد.

16 خرداد 1393