h احمدی نژاد در مشهد چه گفت ؟ + حواشی - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

احمدی نژاد در مشهد چه گفت ؟ + حواشی,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,احمدی نژاد در مشهد چه گفت ؟ + حواشی,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,احمدی نژاد در مشهد چه گفت ؟ + حواشی

احمدی نژاد در مشهد چه گفت ؟ + حواشی

دکتر محمود احمدی نژاد رییس جمهور سابق کشورمان، امشب در سالروز مناظره تاریخی در مشهد مقدس سخنرانی کرد که با وجود عدم اطلاع رسانی کافی، مسجد حجت بن الحسن (عج) از جمعیت پر و علاقمندان به دکتر احمدی نژاد در حیاط و خیابان های اطراف مسجد تجمع کردند.

به گزارش ظهور12 به نقل از میدان72 ،‌دکتر احمدی نژاد با اشاره به اینکه روز اول خلق آدم خدا انسان را خلق کرد اظهار کرد: از خاک که پست ترین موجود عالم بود تا در همین عالم یک زندگی الهی و سعادتمند برپا کند و به اوج قله کمال برسد. انسانها در طول تاریخ کارهای فراوانی کردند و اتفاقات بزرگی افتاد و انسان ها در مسیر رو به رشد حرکت کردند. اما انقلاب اسلامی یک گام بلند و یک انفجار معنوی در آن مسیر بود. جنس انقلاب ما جنس نهضت انبیا است.

وی افزود: امروز به واسطه انقلاب عزیز اسلامی عواطف ملت ها و نوع نگاه ملت ها به سرعت در حال تغییر است و به فضل الهی آرمان های بلند انقلاب اسلامی به ثمر خواهد رسید. با ملت ها که صحبت می کنیم نهایت خواسته آنها آرمان های انقلاب اسلامی است. این انقلاب عزیز الهی با آن سابقه و بزرگی دو رکن داشته است. رکن اول امام و رکن دوم ملت یا امت بوده است.

احمدی نژاد در ادامه بیان کرد: امام که بود و چه کرد؟ درباره امام باید ساعت ها صحبت کنیم. او کسی بود که بزرگترین حرکت الهی بعد از بعثت پیامبرخاتم را هدایت و مدیریت کرد. امام کسی بود که در عمق جان و فطرت الهی و پرچم توحید و عدالت و نورالهی را بر افراشت .امام در همه ابعاد انسانی دارای برجستگی بود. توکل بی نظر و راسخ اندیشه بلند فهم عمیق شجاعت مثال زدنی عشق به آحاد مردم لطفات روح و طبع هوش وافر ایستادگی مثال زدنی در برابر زورگویان و حمایت از مستضعفان عزت نفس پیگیری آرمان های بلند جهانی از ویژگی های بی نظیر امام است.

رییس جمهور سابق کشورمان افزود: امام چگونه اینها را در خودش پرورش داد و شکوفا کرد؟ البته بدانید که همه انسان ها می توانند به این مقام برسد. اما علت اصلی یکی بیشتر نیست. خود امام جواب داد امام رمز موفقیت و کمال خودش را بیان کرد و بارها و بارها سفارش می کرد و آن ” قل انما اعظم بواحده ان تقوموا لله مثنی و فرادی” و آن کار برای خدا قیامت برای خدا، حرکت برای خدا و زندگی برای خدا بود. اصل، توحید است و جلوه توحید، اخلاص است. هرچه اخلاص بالاتر، ایمان و توحید بالاتر. کار برای خدا انسان را رشد می دهد. این عامل شکوفایی استعدادهای انسانی است.

دکتر احمدی نژاد تصریح کرد: کسی که برای خدا کار کند همیشه عزیز است. مستلزم توجه و التزام به حبل الله و توجه به ولی عصر است. امام این ویژگی ها در حد اعلا داشت. هیچکس نمی تواند در اخلاص امام شک کند. نقطه اتکا حضرت امام، امام عصر(عج) بود. رمز تمام عظمت های امام، اخلاص و اتصال به حبل الله است. ملت ایران چه کرده است؟ تردید نباید کرد که در طول تاریخ ملت ایران از جمله ملت های پیشرو است و از معدود ملت های پیشرویی است که تحت تعلیم انبیا الهی ملتی حق طلب، موحد، عدالتخواه، آزادیخواه، کمال جو، مهربان و عطوف، تمدن ساز و با اندیشه های الهی و جهانی بوده است. در ماندگاری ارزش ها یگانه است. ملت ایران همواره دنبال ارزش ها بوده است. ملت رئوف وفادار، باوقار، حامی ارزش های الهی، دلداه به یگانه عالم هستی امام عصر و در برای استقرار حکومت عدالت هزینه داده است.

وی با اشاره به اینکه این انقلاب متعلق به آحاد ملت است گفت: متعلق به همه بشریت و انسان های کمال خواه و کمال جو است. علی رغم فراز و نشیب ها و حوادث تحمیلی و طبیعی این انقلاب در حال حرکت است.هیچ کس نمی تواند خللی در حرکت انقلاب بوجود آورد. با تهدیدات ناجوانمردانه بدخواهان و دشمنان، ملت مومن ایران هوشمندتر و متحدتر خواهد شد. انقلاب ایستاده و از انقلاب و دستاوردهای آن ایستادگی خواهد کرد و پیشاپیش همه ملت ها و پرچم توحید، عدالت و عشق را بر فراز قلل رفیع جهان به اهتزاز درخواهد آورد.

ایشان افزود: دشمنان ما به چیزهای واهی و بی ریشه ای دل بسته اند. آنها انقلاب و اسلام و ملت ایران رانشناخته اند . آنها خواهند فهمید که اشتباه می کرده اند. ملت ایران تا آخر بر سر آرمان ها و ارزش های انقلاب خواهند ایستاد و از آن صیانت خواهد کرد. راه غلبه بر دشمنان اعتماد به ملت و ایستادگی بر سر ارزش هاست. راهی که امام بزرگوار به ما نشان داد. ملت غیور ایران تا آخر بر این پیمان الهی استوار خواهد ماند. جمهوری اسلامی یادگار بزرگ امام و دستاورد شریف ملت و انقلاب اسلامی است. این خادم کوچک ملت تا آخر در خدمت ملت بزرگ و انقلاب و جمهوری اسلامی و همه ارزش ها و اصول آن خواهد ماند.

دکتر احمدی نژاد در آخر با دعا به سخنان خود پایان داده و پس از سخنرانی ایشان، دکتر الهام به سخنرانی پرداخت.

سایت جوان انقلابی از حواشی این خبر نوشت : هنگام حضـور رئیـس جمهور سـابق در مهدیه مشهد (محل برگزاری مراسم) تعـداد زیادی از حضـار که از حـضور احـمدی نژاد در سـالن مطلع شـده بودنـد به سمـت وی هجوم بردند، تا جــایی که مجری مراسم مجبور شد چندین بار از حضار درخواست کند تا به جای خود بازگردند و نظم جلسه را به هم نزنند. هنگام نشستن احمدی نژاد، حلقه بزرگی در اطراف وی تشکیل شد.

پس از پایان مــراسم، مردم دوباره به سمت وی هجوم بردند که در ابتدا محافظان مانع نزدیکی آنان به رئیس جمهور سابق شدند، اما وی از محافظین خواست تا اجازه دهند مردم نزدیک شوند. افراد یکی از پس از دیگری به احمدی نژاد نزدیک می شدند و وی را در آغوش گرفته برای وی آرزوی موفقیت و عزت می کردند و برخی از زحمات وی قدردانی می کردند. هنگامی که بعضی از افراد با چشمان گریان احمدی نژاد را در آغوش می گرفتند، وی نیز تحت تاثیر قرار گرفته و بغض کــرده بود.

بعد از حـدود ۱۰ دقیقه حضور در میان مردم، وی با شعار “دسته گل محـمدی به شهـر ما خـوش آمدی” مردم، از سالن خارج و پس از حضور در جمع تشییع کنندگان، وارد حرم مطهر شد. علیرغـم اینکـه حضور احمدی نژا در حرم کاملا بدون تشریفات و بی سر و صدا بود(بر خلاف دیگر مسئولین) اما هر کجا کـه وی پا می گذاشت، سیل مشتاقان به سمت وی با سلام و صلوات جاری میشد.

پس از دعـا و مناجات، هنگام خروج وی از حرم، باز حلقه مشتاقان دور وی شکل گرفت و مردم با شعار “پیرو خط رهـبری به شـهر ما خوش آمدی” او را تا در خروجی همراهی کردند. برخی همچنان نامه هایی به وی می دادند و از وی به عنوان تنها فریادرس و تنها فرد پاک در نظام، درخواستهایی برای رفع مشکلات خود داشتند. پس از دقایقی احمدی نژاد با گفتن این جملات که “از همه التماس دعـا دارم، خدا نگهـدار” از میان مردم رفت.

14 خرداد 1393