h NSA چگونه از اسمارت فون شما جاسوسی می کند؟ - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

NSA چگونه از اسمارت فون شما جاسوسی می کند؟,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,NSA چگونه از اسمارت فون شما جاسوسی می کند؟,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,NSA چگونه از اسمارت فون شما جاسوسی می کند؟

NSA چگونه از اسمارت فون شما جاسوسی می کند؟

NSA چگونه از اسمارت فون شما جاسوسی می کند؟

اما آیا چنین چیزی امکان دارد؟ آیا واقعا کسی می تواند بدون رضایت شما دوربین گوشی شما را فعال کند

طبق مدارک منشر شده از آژانس امنیت ملی آمریکا، دوربین گوشی هوشمند شما می تواند بدون اطلاع شما روشن شود و از شما و اطرافیانتان عکس و فیلم ضبط کند. و یا حتی می توان به عکس ها و فیلم های درون حافظه گوشی بدون اطلاع شما دست یافت.

روزنامه اشپیگل سال گذشته با استناد به اسناد افشا شده از سوی ادوارد اسنودن، اعلام کرد که سازمان جاسوسی آمریکا توانایی جمع آوری اطلاعات از گوشی های آیفون، بلک بری و تمامی وسایل مجهز به سیستم عامل اندروید را داراست.

نصب برنامه ای پنهان و مخرب در آیفون ها

شرکت اپل با انتشار بیانیه ای اعلام کرد "این شرکت هیچ گاه با NSA برای تولید تجهیزات مخفی در هیچ یک از تولیداتش، که شامل ایفون ها هم می شود، همکاری نکرده است."

اما اسناد منتشر شده از سوی کارشناسان امنیت اطلاعات و همچنین اطلاعات درز کرده از آژانس امنیت ملی آمریکا خلاف این را ثابت می کند: DROPOUTJEEP نرم افزاری پیوند دهنده برای ایفون اپل است و می تواند پیامک ها ، دفترچه تلفن کاربر، پیامک های صوتی و موقعیت جغرافیایی کاربر را از طریق جی پی اس و دکل های تلفن همراه برای سرورهای سازمان امنیت ملی امریکا بفرستد. این نرم افزار حتی قابلیت کنترل دوربین و میکروفون گوشی های آی فون را دارد. البته مشخص نشده که NSA چطور این نرم افزار را بر روی گوشی های کاربران و یا به بیان بهتر طعمه های خود نصب می کند، از راه دور و یا بصورت دستی و شخصی.

آیا خطر جاسوسی تنها در کمین کاربران آی فون است؟ اسناد دیگری نشان می دهند که NSA گروه مشابهی برای در اختیار گرفتن اطلاعات کاربران گوشی های بلک بری تشکیل داده است اما از آنجایی که از سال ۲۰۰۸ بلکبری سقوط کرد و اندروید بیش از ۸۰ درصد بازار گوشی های هوشمند را در اختیار گرفت؛ به نظر می رسد تمام پتانسیل سازمان های جاسوسی امریکا به سیستم عامل گوگل معطوف شده باشد.

نشریه بلومبرگ با تایید این فرضیات می نویسد: برنامه نویسان NSA به طور جداگانه در حال کد نویسی برای سیستم عامل اندروید گوگل هستند. جینا سیگلیانو٬ مدیر ارتباطات اندروید در شرکت گوگل هم طی مصاحبه ای به طور علنی اعلام کرد که این شرکت برخی از برنامه های ارائه شده از سوی آژانس امنیت ملی آمریکا را به سیستم اندروید اضافه کرده است.

شنود مکالمات ۳۵ نفر از رهبران جهان توسط NSA

اسناد منتشر شده دیگری از اسنودن حاکی از این است که NSA مکالمات ۳۵ شخصیت تراز اول جهانی را کنترل می کرده است. انتشار این خبر از سوی گاردین و افشای جاسوسی گسترده ایالات متحده از رهبران اروپا اعتراضات زیادی را باعث شد.

دامنه اعتراضات به این رسوایی زمانی افزایش یافت که آلمان از مسئولین آمریکایی خواست به دلیل شنود مکالمات انگلا مرکل، صدر اعظم این کشور پاسخ قانع کننده ای به مردم این کشور بدهند. سوالی که با پاسخ حیرت انگیزی از سوی کاخ سفید همراه شد: "این کار در آینده تکرار نخواهد شد!"

گوشی هوشمند بلک بری انگلا مرکل هم از جاسوسی های آژانس امنیت ملی آمریکا در امان نمانده است

به یاد داشته باشید هک کردن گوشی های هوشمند کاربران در سراسر دنیا به صورت برنامه ریزی شده و بسیار هدفمند از سوی سازمان های جاسوسی دنیا در حال انجام است. احتمال زیادی دارد که در همین لحظه شخص یا اشخاصی در حال استخراج اطلاعات از تلفن همراه شما باشند!

13 خرداد 1393